Aşılama Tedavisi Ağrıya Neden Olur Mu

Aşılama Tedavisi Ağrıya Neden Olur Mu?

Doğal yolla bebek sahibi olamayan anne ve baba adayları, aşılama yöntemi ile bu soruna çözüm bulabilirler.

Çocuk sahibi olmak için üremeye yardımcı bir alternatif olan aşılama yöntemi, pek çok kişi tarafından uygulanmaktadır. Özellikle her geçen gün gelişen teknoloji ile, üremeye yardımcı yöntemler biraz daha gelişmiş olup, daha konforlu hale gelmiştir. Bu tedavi, oldukça kolay şekilde uygulanan bir yöntemdir.

Aşılama tedavisi nasıl olur?

Bu yöntem, uzun süre hamile kalmaya çalışmış fakat başaramamış hastalara uygulanan bir yöntemdir. Erkekten alınan spermlerin, kadının vajinasını enjekte edilerek oluşturulan bu uygulama, gebe kalma oranını %20’lere kadar arttırmıştır. Ayrıca, bu işlemde başarıyı arttıran en önemli unsurlardan biri de, işlem öncesi erkek sperminin yıkanmasıdır.

Aşılama tedavisi için uygun musunuz?

Bu yöntemde ağrı ve acı olur mu?

Aşılama yönteminden sonra, genel olarak ağrı veya acı gibi durumlara rastlanmaz. Fakat, zaman zaman anne adaylarında kasık ağrıları meydana gelmektedir. Bu durum şiddetli olarak nüksetmemektedir. Normal olarak kabul edilen bu ağrılar, anne adayına çok fazla etki etmemektedir. Aynı zamanda bu sebepten dolayı herhangi bir tedaviye de ihtiyaç yoktur. Bunların yanında, anne adayı şiddetli ağrı veya acı hissederse, bunun sebebi başka faktörlerden kaynaklanır. Bu gibi durumlarda, mutlaka uzman hekime danışmak gerekmektedir. Öte yandan aşılama sonrası kasık ağrısı hissetmek gebelik belirtisi olarak da adlandırılmamalıdır. Gebelik belirtisine yorulması için, aşılama işleminin ardından 10 ya da 11 gün geçmesi gerekmektedir.

Aşılama yöntemi, gebeliğe yönelik başarı şansını ne yönde etkilemektedir?

Bu yöntemin başarı şansı, diğer üremeye yardımcı yöntemlere göre daha azdır. Ancak, diğerlerine göre kolay ve pratik olarak uygulanması sayesinde, iyi bir alternatiftir. Dolayısıyla bu yöntem, ilk tedavi seçeneği olarak tercih edilir.