Tüp Bebek Tedavisinde Yumurtalık Hata Tespiti

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurtalık Hata Tespiti
Çiftlerin bebek sahibi olabilmeleri için başvurdukları bu tedavi yönteminde olumlu sonuç alabilmek için birçok sebep detaylı inceleniyor. Bu sebepler içerisinde uzmanların hatalı yumurta tespiti de bulunuyor. Stres, moral bozuklukları, mevsimsel değişiklikler ve beslenmenin yanı sıra hatalı yumurta tespiti de göz ardı edilecek gibi değil. Önemli bir faktör olan bu hatalı yumurta tespiti başarı oranını 2 kat arttırıyor. Tüp bebek tedavi sürecinde bu oran önem arz ediyor. Hatalı yumurta tespiti ile tüp bebek tedavi sürecinde kalıcılığı olan ve sağlam embriyoların tespit edilmesi başarı oranın attırarak olumlu sonuçlara zemin hazırlıyor.
Tedavi görmüş olduğunuz doktorların hatalı spermleri tespit edip tedaviyi o yönde hızlandırmaları çabuk sonuç almaya zemin hazırlıyor. Doktorların doğru tespitleri olumsuzluğu arttıracak sebepleri en aza indirgiyor. Bu durumda tedavi süreci olumlu olarak artış gösteriyor. ABD ve Çin ülkelerinde bu konu ile ilgili araştırmalar hız kazanmış durumda. Kişiler üzerinde yapılan testler gereğince kromozom anormalliklerinin tespit edilmesi ile DNA dizisinde sorun olması ile diğer yumurtalıklara yöneliyor. Bu sayede de tüp bebek başarı oranının artış gösterdiği belirleniyor. Pekin Üniversitesinde ise yapılan araştırmalarda çiftlerin tedavi sürecinde bebek sahibi olabilmeleri için % 30 orandan % 60 ‘ a kadar bir artış gösteren sonuçlara ulaşıldığını kanıtlıyor. Oranının yüksek olması tedavi sürecine büyük katkı sağlayacağa benziyor.

Kişilerde tespit edilen hatalı yumurta artışı sebebiyle tüp bebek tedavi oranında olumlu artış gözlemleniyor.Peki tüp bebek tedavisinde hatalı yumurta tespiti nedir, nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavi sürecinde farklı yöntemlerinin uygulanmasının ardından süreci etkileyecek olan diğer sebeplerinde bu durumda etki oranı oldukça fazla olmakta. Bu süreçte hatalı yumurtalık tespitinin üzerine birçok sebebinde en aza indirgenmesi süreci olumlu etkileyecek. Moral bozuklukları, olumsuz düşünce, çevrede ki baskı ve tedirginlik hisleri olumsuz süreci tetikleyen etkenler içerisinde bulunuyor.