Tüp Bebek Tedavisi Başarısız Olduğunda Tekrarlanabilir Mi?

Tüp bebek tedavisinde başarılı olunabilmesi adına tüm ihtimaller göz önünde bulundurulur ve başlangıç aşamasından doğuma kadar süreç yakından takip edilir. Hem merkez hem de uzman doktor ne kadar deneyimli olursa olsun %100’lük bir başarı oranından söz edilemeyeceğinden dolayı operasyonun başarısız bir şekilde sonuçlanması da mümkündür. Bu gibi durumlarda ise çiftlerin ve uzmanların onayı ile birlikte ikinci bir operasyon için hazırlık başlatılabilir. Tüp bebek operasyonu tekrarlanabilir bir tedavi yöntemi olduğu için çiftler yeniden umutlanarak, bebek sahibi olma şansına sahip olabilir. Bu aşmada belirleyici olan tüp bebek tedavisi ile kadının gebe kalma şansının olması ve çiftlerin yeni bir tedaviyi kabul etmesidir. Bu şartlar sağlandıkça çiftler yeniden tüp bebek tedavisi olabilir.

Tekrarlanan Tüp Bebek Tedavilerinde Neler Önemli?

Tüp bebek tedavisi tamamlandıktan sonra sonuca göre farklı bir yol izlenmeye başlanır. Özellikle başarısızlık halinde tedavinin neden başarısız bir şekilde sonuçlandığı araştırılır ve bu araştırmaya göre sonraki tedavilerde bu olumsuz durum ortadan kaldırılmaya çalışılır. Bu nedenle tekrarlanan tüp bebek tedavilerinde mutlaka başarısızlığın sebebi tam olarak incelenmesi gerekmektedir. Böylece arka arkaya başarısız sonuçların alınması önlenebilmektedir. 1-2 aylık süreç içerisinde tekrarlanan işlemler sırasında bu araştırmaların ve tıbbi çalışmaların yapılması ile birlikte çiftlerin bir sonraki tedaviden daha iyi sonuç alması hedeflenmelidir. Çiftlerin merkez ve uzman seçimi sırasında bu desteği sağlayacak yerleri tercih etmesinin önemi de bu nedenle oldukça fazladır.

Tedavi yöntemleri hakkında ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Konya’nın en başarılı tüp bebek merkezi Novafertil Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret ediniz.