Oğlunun ikizini dört yıl sonra doğurdu!

oglunun-ikizini-dort-yil-sonra-dogurdu

Konya’da çocukları olmayan Mehmet Çelik ve Öznur Çelik çifti tüp bebek tedavisi sayesinde evlat sahibi oldu. Öznur Çelik, dondurularak saklanan embriyo sayesinde oğlunun ikizini 4 yıl sonra doğurdu.

Konya’da evlendikten 9 yıl sonra gördüğü tüp bebek tedavisi sayesinde oğlu Umut Eren’i kucağına alan anne, dondurularak saklanmış embriyo sayesinde oğlunun ikizini 4 yıl aradan sonra doğurdu. Edinilen bilgiye göre Mehmet (35) ile Öznur Çelik (34) çifti, normal yollarla çocuksahibi olamayınca Konya Eurofertil Tüp Bebek Merkezi’ne başvurdu. Tüp bebek tedavisiyle hamile kalan Öznur Çelik, evliliklerinden 9 yıl sonra şimdi 4 yaşında olan oğulları Umut Eren’i kucağına aldı.

Çiftten sağlanan embriyolar dondurularak saklandı. Çelik çifti, ikinci kez çocuk sahibi olmak için 3 yıl sonra tekrar hastaneye başvurdu.

Aynı özellikteki embriyodan
Kadının ilk hamileliğini sağlayan embriyo ile aynı anda elde edilen ve aynı özellikte olan embriyo, ikinci kez Öznur Çelik’in rahmine yerleştirildi. Hamile kalan Çelik, dondurularak saklanmış embriyo sayesinde oğlu Umut Eren’in ikizini 4 yıl sonra doğurdu. Üç aylık olan Fatma Sude ikinci defa ailesinin mutluluk kaynağı oldu.
Merkezin Medikal Direktörü ve ailenin doktoru Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fuat Ali, yaptığı açıklamada, kendilerine başvuran çifte önce psikolojik destek verildiğini söyledi.

4 yıl sonra gelen mutluluk
Alınan spermlerin ardından embriyoları topladıklarını ifade eden Ali, şunları kaydetti:
“Aile ilk çocuklarını kucağına aldıktan sonra artan embriyolardan kaliteli olanları dondurduk. Aynı anda alındığı için embriyoların tamamının özelliği aynıydı. Aile ikinci kez çocuk sahibi olmak isteyince ailenin ilk çocuğu olan Umut Eren’in ikizini rahme yerleştirdik. Anne bu şekilde oğlunun ikizini yıllar sonra dünyaya getirmiş oldu. Aynı anda alınan ve aynı özellikte olan embriyoyu 3 yıl sonra kadının rahmine yerleştirdik.”

Categories:

novafertil