2017 Yılı Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek tedavisi zor bir süreç. Özellikle ilk kez tedavi olacak çiftlerin çok merak ettiği konulardan. Özellikle devletin ödeme şartlarını içeren tüp bebek tedavi raporunu alamayan çiftlerin çok merak ettiği bir konu 2017 Yılı Tüp Bebek Fiyatları.

Tüp Bebek Raporu Şartları

Tüp Bebek Tedavisi yaptıracak çiftlerden sosyal güvenlik kurumunun istediği başlıca şartlar şunlar;

Evli olmakla birlikte daha önceki evliliklerinden çocuk sahibi olup olmadığına bakılmaksızın evlat edinilmiş çocukları hariç mevcut evliliğinde çocuk sahibi olmayan genel sağlık sigortalısı kadın ise kendisine, erkek ise bakmakla yükümlü olduğu karısına, en fazla  üç deneme ile sınırlı olmak üzere uygulanan IVF tedavilerine ilişkin giderler, aşağıda belirtilen şartların birlikte gerçekleşmesi halinde Kurumca karşılanır.

 • Yapılan tıbbî tedavileri sonrasında normal tıbbî yöntemlerle çocuk sahibi olamadığının ve ancak yardımcı üreme yöntemi ile çocuk sahibi olabileceğine dair sağlık kurulu raporu düzenlenmiş olması,
 • 23 yaşını doldurmuş, 39 yaşından küçük,
 • Uygulamanın yapıldığı merkezin Kurum ile sözleşmeli olması,
 • En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması veya halen genel sağlık sigortalısı olan kadının bu bentteki koşulları taşımaması halinde eşinin gerekli koşulları sağlaması,
 • Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi.

 

Bu şartları sağladıktan sonra 3. basamak sağlık kurumlarından rapor çıkarmak ve SGK anlaşmalı bir merkeze başvurmak gerekiyor.

Novafertil Tüp Bebek Merkezi olarak  başta genetik tüp bebek tedavileri olmak üzere tüp bebek tedavisi ile ilgili pek çok farklı işlem uygulamaktayız. Tüp Bebek tedavisinde uyguladığımız standart bir paket var. Ancak farklı işlemler uygulanacaksa ek ücret talep edilmekte.

Tabiki 2017 yılı tüp bebek fiyatları araştırıldığında internet ve sosyal medyada farklı fiyatlarla karşılaşılmakta.

Bu kafa karışıklığını aşmak amacıyla merkezimizde ilk muayene ve danışmadan ücret talep edilmemektedir. Tedavi için gerekli ücreti bu ilk muayenede öğrendikten sonra tedaviye başlama şansınız var.

Categories:

novafertil

8 thoughts on “2017 Tüp Bebek Fiyatları”

 1. Biz tüp bekek yapmayı düşünüyoruz fiyatlar nedir ve bize maliyeti ne olur.
  ( daha önce Ankara’da denedik pahalı idi ve sonuç negatif)
  Ben ve eşim 49 yaşındayız evet yaş çok önemli fakat bu alanda yeni gelişmeler oldu bundan da bilgimiz var.

  Saygılar
  Kbn

  1. Merhaba,

   Arkadaşlarımız e-posta adresiniz üzerinden sizinle iletişime geçecekler.Bilginize.

   İyi günler dileriz.

   1. İyi akşamlar biz eşimle Ankara’da tüp bebek tedavisi yaptırmaya karar vermiştik.eşimin değerleri sadece tüp bebek yolunu gösteriyor bize.değerlerimize göre tedavimiz devlet tarafından karşılanacak.fakat biz karı koca Konya’da öğretmen olduğumuz için gidiş gelişler sıkıntı.orada yaptırsak ücretli mi olacak ve direkt tedaviye başlanabilek mi?hormon testlerimde sıkıntı yok,önümüzdeki hafta rahim filmine gidecektim

    1. Merhaba,

     Arkadaşlarımız e-posta adresiniz üzerinden sizin ile iletişime geçecekler.

     İyi günler dileriz.

 2. Esim ve ben 42 yaşındayız mersin tup bebek merkezinde her şey yolunda denmesine rağmen başarısız bir tup bebek denememiz olmuştu. … şimdi bir daha yapmayı düşünüyoruz fakat mali açıdan mersin bizi bayagi bir yipratti tabi bizimde acemiligimize denk geldi şimdi ise bir arkadaşım sizi tavsiye etti adana başkent hastanesi ve sizin aranizda seçim yapmam gerek. Yol ve konaklama açısından adana cazip gelsene arkadasım şiddetle sizi tavsiye ediyor….ücret konusunda bilgi alabilirmiyim rica etsem

  1. Merhabalar,

   0 (332) 323 51 51 nolu telefon numarasından merkezimize ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

 3. Merhabalar,

  Niğdeden yazıyoru daha önce aşılama yaptık fakat tutmadı. Doktorumuzun önerisi ile kısmet ise sizde tedaviye başlamayı planlıyoruz. İlaç ücretleri hariç aşagı yukarı bir fiyat söyleyebilir misiniz?
  İlaçlar için de takriben bir ücret söyleyebilir misini?

  1. Merhabalar,

   Maalesef site üzerinden ücret bilgisi veremiyoruz. Dilerseniz 0332 323 51 51 no’lu numaradan merkezimize ulaşabilir veya merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

   İyi günler dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir