X
    Kategoriler: BlogTüp Bebek

2017 Tüp Bebek Fiyatları

2017 Yılı Tüp Bebek Fiyatları

Tüp Bebek tedavisi zor bir süreç. Özellikle ilk kez tedavi olacak çiftlerin çok merak ettiği konulardan. Özellikle devletin ödeme şartlarını içeren tüp bebek tedavi raporunu alamayan çiftlerin çok merak ettiği bir konu 2017 Yılı Tüp Bebek Fiyatları.

Tüp Bebek Raporu Şartları

Tüp Bebek Tedavisi yaptıracak çiftlerden sosyal güvenlik kurumunun istediği başlıca şartlar şunlar;

Evli olmakla birlikte daha önceki evliliklerinden çocuk sahibi olup olmadığına bakılmaksızın evlat edinilmiş çocukları hariç mevcut evliliğinde çocuk sahibi olmayan genel sağlık sigortalısı kadın ise kendisine, erkek ise bakmakla yükümlü olduğu karısına, en fazla  üç deneme ile sınırlı olmak üzere uygulanan IVF tedavilerine ilişkin giderler, aşağıda belirtilen şartların birlikte gerçekleşmesi halinde Kurumca karşılanır.

  • Yapılan tıbbî tedavileri sonrasında normal tıbbî yöntemlerle çocuk sahibi olamadığının ve ancak yardımcı üreme yöntemi ile çocuk sahibi olabileceğine dair sağlık kurulu raporu düzenlenmiş olması,
  • 23 yaşını doldurmuş, 39 yaşından küçük,
  • Uygulamanın yapıldığı merkezin Kurum ile sözleşmeli olması,
  • En az beş yıldır genel sağlık sigortalısı veya bakmakla yükümlü olunan kişi olup, 900 gün genel sağlık sigortası prim gün sayısının olması veya halen genel sağlık sigortalısı olan kadının bu bentteki koşulları taşımaması halinde eşinin gerekli koşulları sağlaması,
  • Son üç yıl içinde diğer tedavi yöntemlerinden sonuç alınamamış olduğunun Kurumla sözleşmeli sağlık hizmeti sunucusu sağlık kurulları tarafından belgelenmesi.

 

Bu şartları sağladıktan sonra 3. basamak sağlık kurumlarından rapor çıkarmak ve SGK anlaşmalı bir merkeze başvurmak gerekiyor.

Novafertil Tüp Bebek Merkezi olarak  başta genetik tüp bebek tedavileri olmak üzere tüp bebek tedavisi ile ilgili pek çok farklı işlem uygulamaktayız. Tüp Bebek tedavisinde uyguladığımız standart bir paket var. Ancak farklı işlemler uygulanacaksa ek ücret talep edilmekte.

Tabiki 2017 yılı tüp bebek fiyatları araştırıldığında internet ve sosyal medyada farklı fiyatlarla karşılaşılmakta.

Bu kafa karışıklığını aşmak amacıyla merkezimizde ilk muayene ve danışmadan ücret talep edilmemektedir. Tedavi için gerekli ücreti bu ilk muayenede öğrendikten sonra tedaviye başlama şansınız var.

novafertil :