Akdeniz Diyeti Tüp Bebekte Başarı Şansını Artırabilir

Doktorların önermiş olduğu Akdeniz diyeti ile tüp bebek tedavi sürecinde olumlu bir başarı elde edebiliyorsunuz.

Tüp bebek tedavi sürecini etkileyen birçok faktör bulunuyor. Bu faktörler süreci olumlu etkilediği gibi olumsuzda etkileyebiliyor. Doktorların hastalarına önerdikleri bu diyetin oldukça fayda sağladığı da gelen yorumlar içerisinde bulunuyor. Tüp bebek tedavisinin bilindiği üzere diğer ismin IVF tedavisi olarak biliniyor. Tüp bebek tedavisinin bazı durumlarda sürecin rahat geçmesinin yanı sıra olumsuz sonuçlarda doğurabiliyor. Bu kapsamda da tedavi sürecinde farklı çözüm yollarının aranmasına sebebiyet veriyor.

Tedavi sürecinde yapılan araştırmalar neticesinde IVF tedavisi öncesinde 6 ay Akdeniz diyetinin uygulanmasından sonra tüp bebek tedavisinin daha iyi sonuç doğurduğu uzmanlar tarafından söyleniyor.  Bahsedilen Akdeniz diyetinin içeriğine bakılacak olursa gayet sağlıklı, dengeleyici ve vücudun alması gereken besinleri içerdiğini görüyoruz. Özellikle diyet içerisinde bol baklagiller bulunuyor. Bunun yanı sıra taze meyveler, sebzeler, kepekli tahıllar, balık gibi besinlerin diyeti oluşturduğunu ve insan bünyesinde fayda sağladığı görülüyor. Kızartmalardan uzak bir diyet olan Akdeniz diyetinin sağlığınız açısından da fayda sağlayan bir diyet. Yapılan araştırma 22 ve 41 yaş arasında ki 244 kadının beslenme kalıpları analiz ediliyor. Araştırma sürecinde gruplara ayrılan kadınların Akdeniz diyeti sürecinde aldıkları besinler oranınca vücutta sağladığı fayda ile hamile kalma oranlarının yükseldiği test ediliyor. Bu oranın %50 olduğunu da söyleyelim. Bunun yanı sıra 35 yaş üstü kadınlarda da Akdeniz diyetinin fazla oranda başarı sağlamadığının altını çizelim. Çünkü 35 yaş sonrası kadın hormonlarında farklılaşma görülmekte.

Diyeti uygulayıp, süreç içerisinde sabırlı olunması ise gerekli olan şartlardan bir tanesi. Kadınların bu diyeti uygulamalarının ardından erkeklerinde bu diyeti uygulamaları ve başarı oranının arttırmaları kaçınılmaz oluyor.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir