X

Aşılama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Aşılama Tedavisi Nasıl Yapılır?

Normal yollarla çocuk sahibi olamayanların uyguladığı yöntemlerden birisi aşılamadır. Aşılama yöntemi, tüp bebek tedavisine göre daha basittir ve hızlı bir şekilde uygulanabilmektedir. Fakat tüp bebek tedavisine göre başarı oranlarında farklılıklar olabilmektedir.

Aşılama Tedavisi Nedir?

Aşılama tedavisinde ilaçla uyarılan ve geliştirilen az sayıdaki yumurtaya gerekli olgunluğa ulaştıktan sonra spermlerin ayıklanarak özel bir enjeksiyonla rahim içine enjekte edilmesi amaçlanır. Bu bakımdan kısa süre içerisinde yapılabilecek bu uygulamalar, çiftlerin bebek sahibi olabilmesi adına da bir umuttur.

Aşılama bebek, normal yollarla dünyaya gelen bir bebeğe göre farklı değildir ve hamilelik süreci aynı şekilde devam ettirilir. Aşılama yöntemi bazı merkezler tarafından uygulanmaktadır. Çiftler için en büyük soru işaretlerinden birisi aşılama ücretleri olmaktadır.Fakat genel bir ücret tarifesi olmadığından dolayı kişilerin tercih edilecek merkeze göre fiyat bilgisini alması gerekir.

Tüp bebek tedavisine göre daha ucuz bir yöntem olan aşılamada, başarı oranları düşük olsa da uygulanabilirliğin daha uygun olması, kişilerin aşılamayı tercih etmesini sağlamaktadır. Aşılama yönteminin uygulanmasındaki etkenler ise şöyledir;

· Sperm konusunda sorun yaşayan erkeklerde,
· Sebebi bulunmayan kısırlık durumunda,
· Servikal mukus problemin yaşanmasında,
· Rahimde yaşanan anatomik problemlerde,
· İmmünolojik infertilite
· Yumurtlamanın istenen seviyede olmaması
· Cinsel işlev bozukluklarında

Aşılamanın uygulama alanı oldukça geniştir ve bu konuda tek etken, merkezin uygun bir
şekilde destek sağlayabilmesidir. Bu nedenle aşılamada yüksek başarı oranına sahip
merkezler seçilmelidir.

" novafertil : ."