Doğal Döllenme Sağlayacak Yeni Bir Tüp Bebek Cihazı

Doğal döllenme sağlayacak yeni bir tüp bebek cihazı geliştirildi.Tüp bebek tedavisinde yeni bir tedavi yöntemi Birleşik Krallıklarda önerilmeye başlandığı ve tedavinin vücutta döllenmenin başlamasına imkan sağlayacağı söyleniyor.

Çiftlerin çocuk sahibi olmak için başvurdukları tüp bebek tedavisinde gelişen teknoloji ile farklı tedavi yöntemleri çıkıyor. Bu tedavi yöntemlerinin çeşitliliği çiftlere umut doğuruyor olup kullanılmaya başlanıp sonuç alınması için insanların sabırsızlandığı gözlemleniyor. Yeni bir tedavi yöntemi ile ebeveynlerin bebek sahibi olma olasılığı artış gösterdiği vurgulanıyor. Birleşik Krallıklarda önerilen tüp bebek tedavi sürecinde kullanılacak olan bebek cihazının vücutta döllenmeyi sağlayacağı belirtildi.

Tüp bebek tedavisi denilince ilk olarak yumurtaların yumurtalıklardan alınması, embriyoların seçilmesi, bir inceleme laboratuvarda sperm döllenmesi aşamaların gerçekleştirildiği tedavi olarak biliniyor. İngiltere de konu ile ilgili yapılan bir çalışmada yumurta ve sperm hücrelerinin küçük bir kapsül içerisinde yerleştirildiği ve rahime yerleştirilmesi ile embriyoların yetiştirilmesine imkan sağlıyor. AneVivo olarak adlandırılan bu cihaz ile bahsedilen tedavi süreci hız kazanıyor.

Yapılan bu tedavi yöntemi ile ebeveynlerin psikolojik olarak da döllenme sürecine kendilerini hazır hissettikleri ve erken embriyo sürecine daha yakın olduklarını gösteriyor. Yapılan çalışmalar neticesinde bu yöntemin embriyonun vücudun içerisinde geçireceği zamanın en üst seviyeye çıkarılması planlanıyor. Bu çalışmalar ile deneye tabii tutulan kadınların tedavi sürecinden sonra büyük oranda hamilelik oranının artış gösterdiği söyleniyor. Bu tedavi sürecinin İngiltere de uygulandığı ve ücret olarak 700 sterlin yani 3 bin TL ödendiği söyleniyor. İlerleyen zamanlarda bu tedavi sürecinin yaygınlık göstermesi ile insanlar üzerinde olumlu sonuçlar doğurmasına sebebiyet vermesi bekleniyor. Gelişen teknoloji ile de tüp bebek tedavisinde yeni yöntemlerin çıkacağı tahmin ediliyor. Çiftlerin ise tüp bebek tedavisin de olumlu sonuçlar edinebilmek için her türlü tedavi yöntemlerini denemekte ısrarcı oldukları görülüyor.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir