Doğurganlığı Artıran Öneriler

Hemen hemen her kadın bir gün anne olmanın özlemini ve hayalini kurar. Bu konuda herkes aynı şansa sahip değildir. Bu noktada bazı değişkenler gebeliği kolaylaştırır ya da zorlaştırır.İşte sizin için derlediğimiz doğurganlığı artıran öneriler.

Kişisel beslenme hataları, kötü alışkanlıkların kullanılmaya devam edilmesi, uyku bozuklukları ya da sosyo-ekonomik durumlar doğurganlık konusuna etki edebilir.  Doğurganlığın artması yönünde bazı öneriler sıralamak mümkündür.

Yumurta Kalitesi Nasıl Arttırılır?

Yumurta kalitesini arttırmak için A ve D Vitamini oldukça önemlidir. Omega 3 ve amino asitler, yumurtanın niteliğini doğrudan arttırır. Bu yararlı besinlerin tüketimi bu süreçte artı haneye yazılır. Örneğin yumurta A vitamini dışında E vitamini açısından da zengin bir besindir. Her gün 1 yumurta tüketilmesi önerilir.

Öte yandan folik asit ve B Vitamini bakımından çok zengin olan Karaciğer de tüketilmesi gereken besinlerdendir. Bu süreçte ıspanak marul gibi yeşil sebzelerin tüketimi, yine keza demir ile folik asidin alımı bakımından önem taşır. Süt ve süt ürünleri ise protein bakımından, kalsiyum bakımından yoğundur. Bu ürünler ayrıca hücre zarını koruma görevi görür. Yağlı peynirler, aşırı kilolu olmamak kaydıyla tüketilebilir.

Doğurganlık İçin Balık Tüketimi

Gebelik için balık tüketmeye özen göstermek gerekir. Balığın bu noktada ne kadar etkili olduğu daha önce kanıtlandı. Embriyoların tutunmasına Omega 3 büyük oranda yardımcı olmaktadır. Bu ayrıca yumurtanın niteliğini de arttıran bir öğedir. Bunların dışında fındık ve badem gibi besinleri de gün içinde tüketmekte, aşırı şekerli içeriklerden ve hazır konservelerden uzak durmakta fayda vardır.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir