Dondurulmuş Embriyo Transferi ile Taze Embriyo Transferi Arasında Başarı Farkı Yok

Dondurulmuş embriyo transferi ile taze embriyo transferi arasında başarı farkı olup olmadığı bebek sahibi olmak isteyen çiftler tarafından oldukça merak ediliyor.Bebek isteyen çiftlerin başvurdukları yöntemler içerisinde bulunan dondurulmuş Embriyo Transferi ve Taze Embriyo Transferi arasında fark bulunmadığı belirtiliyor.

Dondurulmuş Embriyo Transferi ile Taze Embriyo Transferi Arasında Başarı Farkı Yok

Tüp bebek tedavi sürecinde birçok etkili yöntem bulunuyor. Bu tedavi sürecinde çiftler dondurulmuş embriyo transferi ve taze embriyo transferi ile karşı karşıya geliyorlar. Çiftlerin bu yeni tedavi süreçlerinin çıkması ile birlikte hangi yollara başvurabilecekleri konusunda bir çok seçenek ile karşı karşıya kalıyorlar. Tedavi sürecinde yeni çıkan yöntemler tedavi sürecini farklı boyutlara taşıyabiliyor. Taze Embriyo transferi ile Dondurulmuş Embriyo transferinin hangisinin kullanılması gerektiği, hangisinin iyi bir çözüm sağlayacağından kısaca bahsedelim.

Taze Embriyo Transferi

Taze embriyo Anneden alınan yumurta ile babadan alınan spermin döllenmesinin sağlanması ile ortaya çıkan embriyonun direkt olarak anneye aktarılması olarak biliniyor.  Taze Embriyo Transferi işlemin ardından annenin rahmine embriyonun tutunması bekleniyor. Bu süreçte bir adet risk bulunmakta. Bu risk tedavi sürecinde yumurtalıklar için hormon dengeleyici ilaçların gebelik oluşumunda bünyeyi etkilemesi. Bu süreçte anne adayının östrojen oranının oldukça yükselmesi riski tetikleyen neden olarak karşımıza çıkıyor.

Dondurulmuş Embriyo Transferi 

Dondurulmuş  Embriyo transferinde ilk etapta oluşan risk embriyoların dondurulmasının ardından hücrelerin birçoğunun ölümü ile tedavi süreci olumsuz sonuçlanıyor. Bu hücre ölümünün gerçekleşmemesi için saklanmaya değer kaliteli embriyoların seçilmesine dikkat ediliyor. Dondurma işleminde embriyoların -320 dereceye varan sıvı nitrojen içerisinde saklandıkları belirtiliyor. Eğer rahimde embriyo tutmuyor ise yapılması gerekenin yeni bir dondurulmuş Embriyo transferinin gerçekleşmesi oluyor.

Taze embriyo ve dondurulmuş embriyo arasında bir seçim yapılması gerekirse taze embriyo transferinin gerçekleşmesinden sonra kişilerde erken doğum olasılığı artış gösteriyor. Dondurulmuş embriyo transferinde ise annenin gebeliğe hazır olması önem arz ediyor. İki yönteminde arasında başarı farkının pek fazla olmadığı görülüyor.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir