Dondurulmuş Embriyodan Elde Edilen Hamilelik Sonuçları Nasıldır? Tüp bebek tedavisinde embriyoların daha sonra kullanılmak üzere dondurulabilmesi mümkün olurken bu konuda başarı oranında son dönemlerde yükselen bir grafik bulunmaktadır. Dondurulmuş embriyolar ile hamile kalma oranları yüzde 50 oranlarına kadar çıkartılmıştır. Bu bakımdan zor bir operasyon olmasına karşın kişilerin hamile kalma ihtimali çok daha yüksek olabilmektedir.

Dondurulmuş embriyolarda özellikle çözülme sırasında canlı sperm oranı düştüğünden dolayı hamile kalma konusunda başarı azalmaktadır. Fakat operasyonların uzmanlar tarafından uygun şartların bulunduğu sağlık merkezlerinde yapılması halinde bu konudaki başarı oranları daha da arttırılabilir. Bu açıdan kişilerin başvuru yapacağı sağlık merkezlerinin başarı oranının daha çok etkili olduğunun unutulmaması gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde tüm bu detaylar tamamlandıktan sonra geriye çiftlerin verimliliği kalır.

Tüp Bebek Tedavisinde Doğurganlık Durumu

Kişilerin doğurganlığı ne kadar yüksekse tedavinin başarılı bir şekilde sonuçlanabilmesi de o kadar yüksek olacaktır. Bu açıdan mutlaka tedavi öncesinde ve tedavi işlemleri sırasında bu tip detaylara dikkat edilmelidir. Tüp bebek tedavisinde eden biri olarak dondurulabilmesi özellikle ilerleyen yıllarda bebek sahibi olmak isteyen kişiler için büyük bir şans yaratıyor. Yaş ilerledikçe kişilerin normal yolların yanı sıra tüp bebek tedavisiyle de bebek sahibi olması pek mümkün olmaz. Bu bakımdan dondurma yöntemleri alternatif olarak tercih edilebilecek en etkili yöntemlerden birisidir. Kişilerin iyi bir sağlık merkezinde bu yönde alacağı bir tedavi sorunların giderilmesinde etkili olacağı gibi büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca sadece uzman ve tedavi merkezi değil, operasyonlara katılan tüm sağlık personellerinin bu alanda iyi eğitilmiş ve deneyim sahibi olması göz önünde bulundurulmalıdır. Tedavide ekip çalışması yapıldığından dolayı, herhangi bir hataya yer verilmemesi ve durumun daha da iyileştirilmesi adına bu durum önemlidir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir