Embriyoskop (Embryoscope) Neden Önemli

Embriyoskop (Embryoscope) Nedir?

Bir Erkeğin spermi ile bir kadının yumurtasının birleşimi ile gerçekleşmiş olan döllenmiş yumurtaya ‘embriyo’ denmektedir. Üreme sağlığı açısından ise infertilite problemi olan kadın ve erkekler tüp bebek tedavilerinde merkez seçimi yaparken embriyoloji laboratuvar başarısının öneminin farkındadır. Son zamanlarda embriyoloji  laboratuvarlarındaki en önemli faktörlerden bir tanesi “embriyoskop” tur.

Embriyoskop, anne rahminin sağlamış olduğu ortamı birebir taklit edebilen, içinde döllenmiş yumurtaların bulunduğu son teknoloji ürünü infertilite bir cihazıdır. Mikroskobik kameralar ile embriyonun gelişiminin dışarıdan izlenmesini sağlayan kuluçka dolaplarıdır.

Embriyoskop (Embryoscope) Neden Önemli

Gebelikle ile sonuçlanabilecek doğru embriyo seçim şansını arttırır.

Embriyo gelişimini tüp bebek tedavilerinde gebeliği sağlamış kilit faktörlerin başında geliyor. Embriyonun sağlıklı gelişmesi gebeliğin gerçekleşmesini de doğrudan etkilemektedir.

Embryo gelişimleri  için sabit şartlar oluşturulması ve ortamın maksimal korunmasını sağlamaktadır.

Mikroenjeksiyon yöntemi ile en yetkin şekilde başarı ile yıllardır kullanılmış olan Novafertil Laboratuvarında anne adaylarından alınmış olan yumurta ve baba adayından alınmış olan sperm döllenir.

Embriyoskop kullanımının geleneksel yöntemden farkı?  

Standart inkübatör sistemindeki embriyonun sadece bölünebilmesi ve son durumuna bakılabilir. Bu sebeplerden dolayı hızlı mı, yavaş mı geliştiği, süreci takip edilememektedir, hangi embriyonun daha yüksek gebelik şansına sahip olabileceği  kesin olarak bilinmeden anne adaylarının rahmine transfer edilmektedir.

Embriyoskop ile anne karnında başlayan Aile Albümü

Bu yöntem ile en sağlıklı embriyonun seçilmesi sağlanarak gebelik oranlarında ciddi bir artış sağlanmasının yanı sıra 24 saat de izlenebilen embriyolar sayesinde bireyler bebekleri ile embriyo aşamasında tanışma imkanı buluyorlar. Embriyo transferi öncesin de anne ve baba adayları embriyolarının görüntülerini izleyebilirler

Bebeğiniz için dünyanın en küçük, en çok talep edilen otelinde yerinizi ayırtın

Diğer standart inkübatörlerden farklı olarak, az sayıda embriyo barındırılabilir olması. Bu sebeple yerinizi önceden ayırtabilmeniz gerekmektedir. Dolayısıyla, tedavinizde embriyoskop kullanmayı tercih edebilirsiniz

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir