Tüp bebek tedavisiyle doğan bebeklerde herhangi bir sağlık sorunu görülür mü?

Normal yollarla gerçekleşen gebelik sonrasında dünyaya gelen bir bebekte olduğu gibi tüp bebek tedavisi sonrasında doğan bir çocuk için de çeşitli riskler mevcut. Bu nedenle tüp bebek tedavisiyle doğan bebeklerde de sağlık problemleri görülebilmektedir. Yardımcı üreme yöntemleri denildiğinde Novafertil Tüp Bebek Merkezi’nde tüp bebek en başarılı ve en yüksek oranlarla gebelik şansı veren bir tedavi olsa da doğum sonrasındaki süreçte çeşitli sağlık sorunlarının yaşanabileceği de unutulmamalıdır. Bu nedenle bu konuda endişe duyan çiftlerin tedavi öncesi ve sonrasında da bu konuya dikkat etmeleri gerekiyor. Her ne kadar tüm tedavi sürecinde hem anne adayı hem de bebek yakından takip edilse de fark edilen ya da fark edilmeyen özel durumla, bebeklerde istenmeyen rahatsızlıkların görülmesine sebebiyet verebilir.

Bebeklerde Hangi Rahatsızlıklar Görülüyor?

Tüp bebek tedavisi sonrasında başarılı bir doğum gerçekleşirse, bebeğin yaşayabileceği sağlık sorunları normal bir şekilde yaşanan hamilelik ve doğan bebek ile aynıdır. Bu bakımdan tüp bebek tedavisini tercih eden çiftlerin, bu konuda herhangi bir endişe yaşamaması gerektiği gibi bu risklerin normal doğumlarla aynı olduğu ve bebekte mevcut görülen rahatsızlıkların görülebileceği unutulmamalıdır.

Bebeklerde görülebilecek rahatsızlıklar ise genellikle şöyledir; K vitamini eksikliği, akciğer başta olmak üzere iç organların gerektiği kadar gelişememesi, sarılık, göbek fıtığı, koliktir.

Tedavi yöntemleri hakkında ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Konya’nın en başarılı tüp bebek merkezi Novafertil’i ziyaret ediniz.