konya tüp bebek

Hamilelik esnasında en ciddi tehlikelerden bir tanesi olan dış gebelik, farklı sebeplerden dolayı oluşabilmektedir. Fallop tüplerinde sıkışan embriyonun burada gelişmeye başlaması ile birlikte dış gebelik oluşmaktadır.  Özellikle ilk 3 ay içerisinde bebek kayıplarının yaşamasındaki en etkili sebep, dış gebeliktir.  Bu nedenle 3 ay içerisinde anne ve bebek gelişimlerinin yakından takip edilmesi gerekmektedir.

Dış Gebelikte Etkenler Nelerdir?

Dış gebelik yaşanması ile farklı etkenlerden söz edilebilir. Bu etkenler ise durumun daha yakından takip edilmesini zorunlu hale getirir.  Özellikle tüplerinde çeşitli problemler yaşayan kadınlarda dış gebelik yaşanma ihtimali çok yüksektir. Tıkanıklığın kısmi olması halinde hamilelik başladığı gibi bu hamilelikte dış gebeliğin yaşanması önemli bir oranda olabilir. Bu nedenle kadınların bu tip sorunlar ile karşı karşıya kalmaması için öncelikli olarak hamile başlangıcı itibari ile mutlaka kontrollerinin yapılması gerekir.

Tüplerdeki yapışıklık, enfeksiyon ya da daha önce geçirilen operasyonlar sebebiyle olabilmektedir.  Aynı zamanda kadınların tüplerindeki doğumsal şekil bozuklukları da yine embriyonun dışta gelişmesine neden olabilmektedir.

Özellikle anne adaylarının aklındaki en büyük soru işaretleri arasında dış gebeliğin neden oluştuğu yer alır.  Dış gebelikte etken olan diğer bir nedense kadınların spiral kullanmasıdır.  Özellikle spiral kullanan fakat hamile kalan kadınların önemli bir kısmında gebelik, dış gebelik olarak gerçekleşmektedir.  Bu açıdan spiral kullanan kadınların özellikle hamile kalması halinde dış gebelik seçeneğinin mutlaka göz önünde bulundurulması ve uygun zaman içerisinde bu konuda kontrollerin yapılması gerekir.

Tedavi yöntemleri ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla ilgi için Novafertil Konya Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret ediniz

Categories:

novafertil