konya tüp bebek

Tüp bebek tedavisinde genetik testler çok önemlidir. Bu testler çoğunlukla 14 saat ile 70 saat aralığında sonuç vermektedir. İleri teknoloji barındıran QPCR testi ise genelde 3-4 saat içinde sonuç vermektedir.

Genetik Sorunlar Hamileliğe Engel Mi?

Genetik açısından problemli durumda olmak ileride çocuk sahibi olabilme noktasında engel teşkil edebilir. Özellikle engelli çocuk doğurmanın en önemli nedenlerinden bir tanesi de budur. Genellikle akraba evliliklerinin bu tip durumlara yol açtığı bilinen bir gerçektir. Sürekli tekrar eden tüp bebek denemeleri başarısız oluyorsa bu durumun rolü çok yüksektir. Qpcr isimli test, benzer testlere kıyasla çok daha olumlu bir testtir. Genetik tarama konusunda son dönemde önemli şekilde yol alınmıştır. Genetik testin en önemli avantajı daha kısa sürede sonuç vermesidir. Bu açıdan QPCR testinin çiftlere zaman kazandırdığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunun getireceği en önemli artı ise embriyonun daha taze şekilde transfer edilmesidir.

Başka testlerde embriyonun dondurulması gerekmektedir, bu işlemden sonra ise 4 hafta daha beklemek gerekiyor. QPCR testlerinde bu sayede çiftler ekonomik olarak da tasarruf etmiş oluyor. Bu tasarruf, çok sayıda embriyo için test yapma anlamına gelmektedir. QPCR testi, %99 civarında bir başarı oranına sahiptir. Bu testle beraber düşük oranı önemli oranda düşmektedir. 46 kromozomun tümünü birden analiz etmek mümkündür. Hem erkek hem de kadında kromozom konusunda bazı bozukluklar saptanabilir. Genetik hastalık taşıyıcılarını dikkate almak gerekir.

 

Tedavi yöntemleri ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Novafertil Konya Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret ediniz.

 

Categories:

novafertil