novafertil-yilin-annesi-belli-oldu-mehlika-oksuzoglu

Bir süre önce sosyal medya hesaplarından duyurduğumuz ve yoğun katılımın olduğu “Novafertil Yılın Annesi” belli oldu. Mehlika Öksüzoğlu Samsung Note 4 cihazı kazandı. Kazandığı metni aşağıda paylaşıyoruz.

Merhabalar, ben Mehlika Öksüzoğlu 17 senelik evliyim. 12 sene çocuğum olmadı. Neresinden başlamalıyım bilmiyorum ama koskoca boşa geçen 12 yıl herkesin yanında yavrusu varken gıptayla baktığım, birinin hamileliğini duyduğumda gecelerlerce ağladığım bomboş geçen bayramlarım ama bir o kadar da ümitlerim vardı.

Bir gün olacak sabret dediğim hayallerim, tedaviye başladığım ilk yıllarda sanki hemen olacakmış gibi doktora gidiyordum ama olmadı. Bir o kadar ilaç tedavisi gördükten sonra doktorum aşılama önerdi hemen başladık olmadı, tedaviye devam… Sonra Ankara’da tüp bebek yaptırdık, koşa koşa gittik tabii 25 günlük bir tedaviden sonra 4 yumurta toplandı. Sadece birinin kaliteli olduğu söyleyerek 1 tane yerleştirdiler. 12 gün sonra koca bir hiç, ne ağladım ne ağladım bir bilseniz günlerce gecelerlerce. Aradan biraz daha zaman geçti. Konya’da başka bir doktora gittik ne dese bana, sana Ankara’da yapılan yapılmış yapsak ta pek bir şey değişmez dedi. Bir kerede daha yıkıldım ama ahtım var bir gün o doktora gideceğim, sen bırak bu işi diyeceğim, sen daha hastaya nasıl yaklaşılıyor onu bilmiyorsun, sen beni bitirdin, öldürdün, hayallerimi yıktın. Ne oldu? doktor bey diyeceğim. Daha sonra başka bir doktorda yeni bir tüp bebek yaptırmaya karar verdik ve yaptırdık 12 yumurta toplandı, bunun yedisi döllendi ikisi yerleşti kaliteli olmadığı için dondurulmadı aradan geçen 12 gün sonra sonuç hamileyim. 168 sonuçla hamile olduğumu öğrendim. Nasıl ya? Gerçekten mi? İnanmıyordum ama hevesim yarım kaldı tabii düşükle sonuçlandı maalesef oda bitti.

Sonra bir gün eşimin kardeşi bize dedi ki, “yeni bir merkez açılmış oraya gidelim”. O gün tanıştım, kocaman yürekli insanlarla. kapıdan girerken korka korka girdim ama güler yüzlü insanlar bastırdı korkumu. Fuat beyle tanıştık. Evet, çok zor hastalarımdan bir tanesisin dedi ama inşallah bir besmeleyle başladık tedaviye. Korkularım biraz olsun geçmişti. Gide gele sonra 15 yumurta toplandı, 3 yerleşti ve yine hamileyim bir sevin bir sevin uçuyorum tabii ki ama bir şeyler yolunda gitmiyordu. Yavaştı yavrumun gelişimi ve Fuat Bey gelişiminin yavaş olduğunu söyledi. 12. Haftada kalbi durdu maalesef Fuat bey dedi ki ama neden tedavi süreci her şey yolunda ya düşüyor ya ölüyor, bunu araştıralım dedi. Biz tamam dedik. Bizi genetiğe gönderdi. Düşük materyali de alıp bizim de genetiğimize bakıp, sorunu kökten çözmeye karar verdi ve genetik sonuçları geldi. Şükürler olsun, eşim ve bende bir şey yokmuş ama küçük yavrum Down sendromlu olduğu için küçücük kalbi dayanamamış.

Bu sonuçtan sonra, Fuat Bey genetik tüp bebek yaptırmaya karar verdi. İyi ki de vermiş tekrar tedaviye başladık, ilaçlar kullanıldı, yumurta toplandı, bu sefer hepsinden başarılı olacaktı. Sanki öylede oldu 23 yumurta toplandı 17 si döllendi. Bunlar üzerinde genetik ayıklanma yapıldı. 7 yumurta geldi, bunun 2 tanesi yerleşecekti ama ben maalesef su topladım, karnım şişti. Hemen dondurmaya karar verildi. Aradan 4 ay geçti ve yerleştirildi. Sonuç 338, yani hamileyim. Hem de ikiz, çok sevindim ama korkum daha çok bastırıyor sevincimi ya bir şey olursa diye derken bir pazar günü çok ağır bir kanama geçirdim ama ne bitti dedim bitti her şey yine yarım kaldı hayallerim. Aradım Fuat Beyi korkma, Allah’tan ümit kesilmez kızım dedi. Bana elini karnına koy, bol bol Fatiha süresini oku, yarında gel bakalım dedi. Geçer mi o gece, ağlamadan yoruldum, yalvardım Rabbime ne olur Allahım bir şey olmasın yavrularıma diye ertesi gün gittim ama kalbim duracak Fuat Bey tabii ki boşuna gelmedi dedi bakalım ondan sonra konuşalım dedi baktık yavrumun biri duruyor ama biri düşmüş yine ağladım şükürler olsun. Dedim ya ikisi de gitseydi ağlama deli kız dedi. Fuat Bey beni de ağlattın dedi.

O günü hiç unutmam şükürler olsun ondan sonra bir problem yaşamadım ve büyük gün geldi doğumun MÜRSELİM YAVRUM ILK GÖZ AĞRIM YÜREK YANGINIMI SÖNDÜREN BANA ANNELİĞİ TATTIRAN OĞLUM DÜNYA YA GELDİ ŞÜKÜRLER OLSUN Rabbime sağ salim kavuştum oğluma şimdi 6 yaşında aradan 5 sene sonrada dondurulmuş embriyo transfer edildi şimdi 2. Oğlumda kucağımda 6 aylık çok şükür Rabbime benim hikâyem bu önce Allahın izniyle sonra başta Fuat Bey olmak üzere oradaki yüzü güzel gönlü güzel insanlara sonsuz teşekkürler tabii ki bide doktorum Sibel Tüner’e SEVGİLER SAYGILAR

Categories:

novafertil