Tüp bebek tedavisini, normal yollarla çocuk sahibi olmayan çiftler tercih ettiği için başarı oranları çok daha değişken olmaktadır. Çiftlerin bu konuda sorunsuz bir şekilde destek alabilmesi söz konusu olmadığı gibi tüp bebek merkezimizde tüm tetkikler yapılarak, başarı oranı arttırılmakta ve bu aşamaların ardından hamileliğin başlaması esas alınmaktadır. Bu bakımdan çiftlerin başlangıç aşaması itibari ile tedaviye yönelik uzmanlarımız tarafından yapılacak tüm uyarılara dikkat etmesi ve tüm yiyecek ve içeceklerde de önerilere göre hareket etmesi gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde en çok merak edilenlerden birisi olan süt tüketiminde de yine uzman gözetimi ve kararı önemlidir.

Tüp Bebek Tedavisinde Süt İçilebilir Mi?

Süt, bebek ve anne sağlığı için çok önemli olduğundan dolayı herhangi bir riskin oluşmaması halinde mutlaka tüketilmelidir. Kalsiyum açısından son derece zengin olan süt, dengeli bir şekilde tüketilerek bebeğin gelişimi sağlanmalıdır. Hamilelik sırasında özellikle kalsiyum eksikliği görülürse, bebeğin ihtiyacı olan miktar, anneden alınacak ve buna bağlı olarak çeşitli rahatsızlıklar da yaşanmaya başlanacaktır. Bu yüzden anne adayının dengeli ve yeterli miktarda kalsiyum ve diğer vitamin, mineralleri alması gerekmektedir.

Tüp bebek tedavilerindeki sütün etkisi üzerine yapılan araştırmalarda özellikle sütün anne sağlığı açısından son derece faydalı olduğu ve düzenli, yeterli seviyede süt içen annelerin de sağlıklı doğum yapma oranının daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Bu bakımdan çiftlerin herhangi bir endişe yaşamasına gerek olmadığı gibi gıda toleransı gibi durumlar dışında uzman bilgisi dahlinde mutlaka süt tüketmesi gerekir.

Tedavi yöntemleri hakkında ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Konya’nın en başarılı tüp bebek merkezi Novafertil’i ziyaret ediniz.

Categories:

novafertil