konya tüp bebek

Kadınlar çoğunlukla güvenli bir koruma yöntemi olduğu için tüplerin bağlanması işlemine başvurur. Yumurtalık ve rahim arasında bulunan fallop tüplerinin bu işlemle beraber rahimle ilişkisi yok edilir. Bu durum sadece korunma amaçlı olarak değil, tüp bebek tedavi süreçlerinde de başvurulan bir yöntemdir. Tüpler, tüp bebek tedavi sürecinde, embriyonun transfer edilme işlemine zarar verebilir. Bu durum gebeliğin başarı oranını olumsuz yönde etkilemektedir. Böyle bir problemi saptanan hastalar tüp bebek tedavisine girmeden önce tüplerin bağlanma işlemini gerçekleştirmek durumundadırlar.

Bu tüplerin bir bölümü veya hepsi daha sonra çıkarılabilmektedir. Problem yaratan tüpler, cerrahi operasyon neticesinde çıkarılmaktadır. Bu süreçte laparoskopik denilen yöntem uygulanır. Buna müsait olunmayan özel durumlarda ise doğrudan anne adayının karnı açılır. Eğer durum buna da uygun değilse o halde vajinal yollar sayesinde rahim içine girilir. Yumurtalıklarda yer alan yumurtaların, üreme hücreleri bu sayede teması kesilir. Bu işlemin sonunda kadınlar %100 oranında korunur. Çok güvenli ve sonuç veren bir koruma yöntemi olarak kabul görür.

Uygulama Neden Tercih Ediliyor?

Anestezi ile basit bir şekilde gerçekleşen işlem tüp bebek tedavi süreçlerinde tavsiye edilen bir uygulamadır.   Bu işlem vücutta önemli bir değişimi meydana getirmez, her şey olağan şekilde işlemeye devam eder. Öte yandan anne sütü açısından olumsuz bir yanı da bulunmamaktadır. Cinselliğin kesilmemesi de bu işlemin olumlu yönlerinden bir tanesidir. Fakat geri dönme olanağı güç olan, pahalı bir uygulamadır.

Tedavi yöntemleri ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Novafertil Konya Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret ediniz.

Categories:

novafertil