konya tüp bebek

Tüp bebek tedavilerinde gebelik için yumurtaların belli bir boyuta ulaşmaları gerekmektedir.

Tüp bebek tedavisinde yumurta takibi ile gebelik oranları artmıştır. Sağlıklı bir hamilelik için; hareketli sperm, olgunlaşmış yumurta, sağlıklı açık tüpler ve besleyici bir rahim zarı olması şarttır. Sperm değerlendirmelerinde, spermlerin dışarıya salgılanmalarından dolayı oldukça kolaydır. Fakat kadınlar ayda bir defa adet gördüklerinden ve yumurtalar karın boşluğunda olduğundan dolayı doğrudan bakılabilmesi imkansızdır. Yumurtaların LH hormon seviyesini tespit edilmesi gereklidir. Çünkü LH hormon düzeyi yeterli seviyeye ulaştıktan sonra ilişkiye girilmelidir.

Yumurtlama belirtileri nelerdir?

Follükül görüntüsü ultrasondan kaybolduğu an yumurtlama belirtisi gerçekleşmiş demektir. Bu durumda genel olarak rahmin arkasındaki sıvı görülebilir. Bu sıvı yumurtanın çatladıktan sonra salgıladığı sıvıdır. Adet döngüsünün genelde 11. Gününde başlayan ultrason takipleri, 5 dakika kadar devam eder. Takipten önce hazırlık aşamasında sadece idrarın boşaltılması yeterlidir.

Yumurtaların boyutları nasıl olmalıdır?

Yumurta boyutlarının yeterli seviyeye ulaşması için uzman doktorunuzun verdiği çatlatma iğneleri düzenli olarak kullanılmadır. Bu iğneler yumurtaların döllenebilmesi açısından onu çatlayacak düzeyde büyütürler. Genelde yumurta için normal boyut 18 veya 19 milim arasında olmalıdır. Çatlatma işlemi bu boyuta ermiş yumurtalar üzerinde uygulanır. Bu işlemden sonra gebelik için gün sayan anne ve baba adaylarına çok iş düşmektedir. Sürekli pozitif düşünerek stres, üzüntü ve mutsuzluktan kaçınmaları gerekmektedir. Çünkü moral yüksek olduğu takdir de başarı oranının da daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır. Ayrıca sabırla beklenmelidir. Gebelik sonucu gerçek anlamda 10 veya 13 gün arasında ortaya çıkmaktadır.

Tedavi yöntemleri hakkında ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Novafertil Konya Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret ediniz.

Categories:

novafertil