konya tüp bebek

İnfertilite, yani daha yaygın olarak kullanılan adıyla kısırlığın sadece fiziki değil bir de psikolojik uzantısı vardır. Hem erkek hem de kadın bu psikolojik süreçten fazlasıyla etkilenebilir. Doğurganlık konusundaki başarısızlıklar, doğal olarak yüksek derecede stres duygusunu, bu da çiftlerin zamanla psikolojilerinin tahribata uğramasına neden olmaktadır. Oysa bu durum, doğurganlık şansını daha da azaltan bir faktördür. Yapılması gereken bütün başarısız girişimlere rağmen sabırlı davranmak ve doğru analizler yapmaktır.

Toplumsal Baskılardan Kurtulun

Günümüzde kısır olan kişiler ya birbirlerini suçlamaktadır ya da başkaları tarafından baskıyla karşılanmaktadır. Kısırlık günümüzde çiftler arasında ne yazık ki bir boşanma konusu dahi olabilmektedir. Özellikle erkekler için kısırlık, toplum nezdinde utanılacak, saklanılacak bir durumdur. Oysa bu yanlış tutum yüzünden çiftler, çocuk sahibi olamamanın verdiği üzüntünün yanında, bir de bu tip baskılarla da uğraşmak durumunda kalmaktadır. Bazı çok anlayışlı ve sabırlı çiftler elbette İnfertilite durumundan psikolojik açıdan olabildiğince az etkilenmektedir. Fakat bazı çiftler, iyice uzayan tedavilerde, hem maddi hasara uğruyor, hem de artık umutsuzluğa kapılmaktan dolayı moral olarak çöküyor. Cinsel fonksiyonların yerine getirilmesi, bir erkek için yeterli değildir. Kısırlık doğal ve herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Tedavisi mümkün olan bu problem, özellikle erkekler tarafından kabul edilmemektedir. Genellikle bunun erkeklik egolarına gölge düşüren bir unsur olduğuna inanırlar. Bazı çiftler bu durumla baş edebilmek için ne yazık ki çareyi şeyhlerde, hocalarda arayabilmektedir.

Tedavi yöntemleri ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Novafertil Konya Tüp Bebek Merkezi’ni ziyaret ediniz.

Categories:

novafertil