konya tüp bebek

Tüp bebek tedavisinin son ve en önemli aşamalarından birisi hamilelik testidir. Rahme yumurtaların yerleştirilmesi ile birlikte başlayan süreçte ana hedef hamileliğin gerçekleşmesidir. Yumurta yerleştirme işlemleri sonrasında eğer gebelik testi pozitifse, tedavinin başarılı olmuş demektir. Eğer süreç sonunda test negatif çıkarsa, operasyon başarısız bir şekilde sonuçlanmıştır ve sonraki tedaviler için hazırlık süreci başlatılır.

Tüp Bebek Tedavisinde Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Tüp bebek tedavisi sırasında yumurtalıklar yerleştirildikten sonra gün sayılmaya başlanır ve 12 gün sonra hamilelik testi yapılır. Bu nedenle tüp bebek tedavisinde süreç çok kısa süre içerisinde sonuçlanır. 12 gün sonra yapılan test pozitifse tüp bebek tedavisi gebelikle sonuçlandığı anlaşılır ve hamilelik dönemi için kontrollere başlanır. Test için 12 günün beklenmesi oldukça önemlidir. Daha önce ya da daha sonra yapılan testlerde gerçek dışı sonuç alınma ihtimali oldukça fazladır. Bu nedenle merkezimiz bu aşamada süreye dikkat ederek çiftlerin 12. gün içerisinde test yaptırmasına önem vermektedir.

Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Novafertil Tüp bebek Merkezi’nde anne-baba adayları tarafından merak edilen en önemli detaylardan birisi de hamilelik testinin nasıl yapıldığıdır. Hamilelik testinin normal testlerden herhangi bir farkı yoktur. Genelde kan alınarak test yapılır. B-HCG değerleri takibe alındığı gibi ultrason kontrolleriyle de hamilelik konusunda kesin bir karar verilebilir. Çiftler için bu aşamalar hem heyecanlı hem de tedirginlik yaratır.

Tedavi yöntemleri hakkında ve tüp bebek fiyatları hakkında daha fazla bilgi için Konya’nın en başarılı tüp bebek merkezi Novafertil’i ziyaret ediniz.

Categories:

novafertil