Hamilelik Şansını Artırmak İçin Neler Yapmalısınız?

Hamilelik şansını artırmak çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biridir.Bazı kadınlar çocuk sahibi olmak için her türlü fedakarlığı göze alır. En büyük idealleri kurdukları yuvanın eksik kalan meyvesini tamamlama arzusudur. Hamileliğe engel olan nedenler arasında hem genetik hem de şahsi nedenleri sıralamak mümkündür. Özellikle bazı konularda hassasiyet göstererek hamile kalma şansını arttırmak önemli ölçüde mümkündür. Her şeyden önce anne adayının ciddi bir sorumluluğu olduğu unutulmamalıdır. Anne adayları bu süreçte kendi kişisel sağlığına fazlasıyla özen göstermelidir. Kilo konusunda her zamankinden daha dikkatli ve özenli olmak durumundadırlar. Obezite ya da aşırı zayıf olma durumu regl düzenini bozabilir.

Hamilelik Şansı Nasıl Arttırılır?

Yumurtlamayı sağlayan belli bir hormonal denge ve düzen söz konusudur. Kanda bulunan östrojen düzeyi artarsa hormonal denge bozulur. Bu da gebe kalmayı zorlaştıran bir unsurdur. Bu anlamda ideal kilo konusunda anne adaylarının özenli davranmasında fayda vardır. Ayrıca bu dönemde kesinlikle sigaradan vazgeçmek durumundadırlar. Bu hem anne hem de baba adayı için önemli bir husustur. Sigara sperm sayısının düşmesine neden olan bir unsurdur. Ayrıca sigaranın bazı düşüklerin nedeni olduğu da bilinir.

Aynı şekilde alkol tüketiminden de uzak durmakta fayda vardır. Gündelik olarak spor programı yaparak yağları yakmak önemlidir. Bu sayede stres azalır ve hormonal denge sağlanmış olur. Tabi bu arada aşırı egzersiz ve sporun da zarar verebileceğini unutmamak gerekir. Genel anlamda sağlıklı beslenmek, C ya da E Vitamini açısından zengin besinlere yönelmek, yağ tüketiminden uzak durmak hamilelik yolunda avantaj getirir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir