Hipnoz Yöntemiyle Yumurta Toplama

Tüp bebek tedavisinin en önemli aşamalarından bir tanesi kadınlardan yumurtalıkların toplanmasıdır.  Bu aşamada kadınların çok tedirginlik yaşaması ise başarı oranlarını doğrudan etkilediğinden dolayı bu konuda alternatifler geliştirilmektedir. Son dönemlerde ortaya çıkan en büyük yeniliklerden bir tanesi ise hipnoz yöntemi ile yumurta toplama işlemi olmaktadır.

 

Hipnoz Yöntemi ile Yumurta Toplama Nedir?

Hipnoz yöntemiyle yumurta toplama işleminde, kadınlar işlem öncesinde hipnoz edilir.  Hipnozun etkisinde olan kadınlar, yumurtlama toplama işleminin farkında olmayacağından dolayı süreç daha iyi bir şekilde ilerletilerek kişilerin olumsuz düşüncelere sahip olmaması ve bu konuda daha iyi bir şekilde destek elde etmesi sağlanmaktadır.

Hipnoz ile yumurta toplama işlemi çok yeni bir yöntem olduğundan dolayı tüm merkezlerde yapılamamaktadır.  Bu nedenle özellikle tüp bebek yöntemi sırasında hipnoz seçeneğini değerlendirmek isteyenlerin, bu konuda destek veren merkezleri tercih etmesi gerekecektir. Özellikle sistemin yeni olması, başarısı ve avantajları noktasında farklı tartışmaların yapılmasına neden olmaktadır.  Fakat iyi bir merkez üzerinden alınacak destek ile birlikte tüp bebek tedavisinde başarı oranının yükselmesi sağlanabilir.

Üstelik çiftlerin bu yöntem ile ilgili herhangi bir soru işareti varsa, tercih edilecek merkezden bu konuda gerekli olan destek talep edilerek soru işaretleri giderilebilir. Böylece hipnoz yöntemi ile yumurta toplama işleminin nasıl gerçekleştiği, başarı oranının ne olduğu, hangi avantaj ve dezavantajlarının bulunduğu öğrenilerek kişiler bu konuda daha iyi bir şekilde destek alabilecektir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir