ilacsiz-tup-bebek

Tüp bebek tedavisinde başarının artırılması adına farklı tedavi yöntemleri geliştirirken bu konudan son dönemlerde ilaçsız tüp bebek tedavisi de gündemdedir. İlaçsız tüp bebek tedavisinde özellik yumurta gelişimine yönelik ilaç kullanılmamasıdır. Kadının ilaç kullanılmadan alınan yumurtalıları laboratuvar ortamında özel sıvılar içersinde olgunlaştırılır , erkek spermleriyle işleme tabi tutulur ve daha sonrasında anne adayının rahmine yerleştirilir.

İlaçsız tüp bebek yöntemi çok daha hızlı bir şekilde sonuçlanabilmektedir. Fakat başarı oranı noktasında farklı tartışmalar vardır ve bu konuda kesin bir şekilde başarıya ulaşılabileceğini söz edilemez. Tüp bebek tedavisinin hangi yöntemi olursa olsun her zaman için başarı ve başarısızlık söz konusudur. Bu bakımdan çiftlerin doktor ile yapacakları görüşmeler ve tedavi merkezinde uygulama yöntemlere göre başarı oranından söz edilebilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Ve Başarı Oranları

Tüp bebek tedavisinde başarıyı ulaşılması tek bir etkene bağlı değildir. Kişilerin yaşam alışkanlıkları, üreme durumu, yaşı, beslenmesi ve tüp bebek tedavisinde uygulanacak olan merkezin yeterliliği başarılı bir hamilelik için önemli birer etken durumundadır. Etkenlerin en iyi duruma getirilmesi tüp bebek tedavisi için de daha yüksek başarılara ulaşılmasını sağlayacaktır. Bu bakımdan çiftlerin tedavi öncesinde tüm bu detayları göz önünde bulundurarak doğru seçimler yapması çok daha önemlidir.

Tüp bebek tedavisinde kişilerin özellikle erken yaşlarda tedavi olması başarı oranını doğrudan etkileyen bir kriterdir. Bu bakımdan çocuğu olmayan çiftlerin bu süreci uzatmadan en kısa süre içerisinde çözümlemesi ve tıbbi destek alması önerilmektedir. Aksi halde çocuk sahibi olma imkanı olsa da yaşanan gecikme nedeniyle çocuk sahibi olamayacak çiftler dahi olabilmektedir. Bu tür handikaplar ise erken tarihte yapılacak kontroller ile birlikte ortadan kaldırılabilir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir