tup-bebek-tedavisinde-anne-yasinin-onemi

İlaçsız Tüp Bebek Kimlere Önerilir? Tüp bebek yönteminde uygulanan farklı tedavi yöntemleri bulunmaktadır.  Çocuk sahibi olmak isteyen fakat normal yollar ile çocuk sahibi olamayan çiftlerin değerlendirdiği tüp bebek yönteminde, ilaçsız tüp bebek yöntemini bulunması çiftlerin bu konuda istekli olmasını sağlamaktadır.

Tüp bebek yönteminde özellikle ilaçsız bir şekilde tedavilerin sürdürülebilmesi adına kişilerin bu şartları taşıması gerekecektir.  İlaçlara karşı çok hassas durumda olan kişilerde ilaçsız tüp bebek yönteminin uygulanması çok daha uygundur.

İlaçlı Ve İlaçsız Yöntemlerin Farkları Nelerdir?

İlaçlı yönteminin geliştirilmesindeki sebep tedavinin yani yumurta gelişiminin daha iyi bir şekilde sürdürülebilmesi ve kontrol altına alınmasıdır.  Aynı zamanda embriyo gelişiminin desteklenmesi adına da farklı ilaçlar kullanılabilmektedir.  Bu açıdan hem ilaçlı hem de ilaçsız tüp bebek tedavisinde, pek çok farklı avantajlar ve dezavantajlardan söz edilebilir.  Fakat özellikle ilaçlara karşı özel bir hassasiyeti bulunan kişilerde, ilaçlı tüp bebek yönteminin tercih edilmesi çok uygun olmayabilir.  Bu tür durumlarda kişilerin ilaçsız tüp bebek yöntemini tercih etmesi ve bu konuda destek alması gerekecektir.

İlaçsız tüp bebek yönteminin kimlere uygulanacağı noktasındaki kesin karar, merkezimizde yapılacak incelemeler ile belli olacaktır.  Öyle ki çok farklı etkenler söz konusu olduğundan dolayı uzman bir doktor tarafından yapılacak değerlendirme ile birlikte bu konuda kesin bir karar verilebilir. Karar verildikten sonra ise temel hedef ilaçsız bir şekilde elde edilen yumurta ile spermlerin laboratuvar ortamında buluşturulması ve ardından oluşan embriyoların rahme yerleştirilerek hamileliğin başlatılmasıdır. Uygulanacak bu tedavide başarı oranları ve oluşabilecek durumlar konusunda çift iyi bilgilendirilmelidir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir