Semen Analizi için en doğru zaman ne zamandır

Semen analizi, erkeklerin doğurganlık durumu için oldukça önemlidir. Bu nedenle de kişilerin semen analizi yapılmadan önce uygun bir zaman belirlenmektedir. Bu tarihin belirlenmesinin ardından tedavinin sonuç alınabilmesi adına erkeklerin doktor uyarılarına dikkat etmesi gerekmektedir. Aksi halde tedavi için yanlış yönlendirme ve yanlış tedavilerin belirlenmesinde etkili olunabilir. Bu tür durumlarla karşılaşılması adına kişilerin bu detaylara dikkat etmesi yeterli olacaktır.  

Semen Analizi Öncesi Neler Yapılmalı?

Analizi yaptıracak bir erkek için dikkat edilecek ilk detay boşalmanın olmaması gerektiğidir. Sadece cinsel ilişki yasağı değil, mastürbasyon ya da farklı yöntemlerle erkeklerin hiçbir şekilde ereksiyon olmaması ve boşalmaması gerekir. Aksi halde tedavi için bu durum uygun olmayacağı için yanlış bilgi alınabilir. Erkeklerin 4 günlük bir süre içerisinde bu konuda perhiz yapması gerekir.

Doğru zaman belirlendikten sonra erkeklerin örnek vermesi yeterli olacaktır. Fakat bu konuda yaşanılan en önemli problemlerden birisi erkeklerin örnek verememesidir. Hastane ortamında mastürbasyon yöntemi ile verilmesi istenen örnekler için bazı erkekler çekince yaşayabilmektedir. Bu tür durumlar yaşanıyorsa, mutlaka uzman ile görüşme sağlanmalıdır. Aksi halde semen analizi için belirlenen takvim çok önemli olduğu için sorunlara karşı da hazırlık yapılmalıdır. Bu bakımdan erkeklerin çekinmeden tedaviye açık olması ve gerekli görüldüğü durumlarda destek istemesi, mevcut sorunun ortadan kalkmasını sağlar.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir