Tedavi Süresince Hastanede Yatmak Gerekir Mi?

Tüp bebek tedavisi kişilerin çocuk sahibi olabilmesi adına en etkili yöntemlerden birisi olduğu gibi bu tedavi hakkında çok fazla soru işareti olabilmektedir. En çok merak edilen durumlardan bir tanesi de tedavisi süresince kişilerin hastanede yatıp yatmayacağı yer alır. Özellikle tüp bebek tedavisinde hastaneye yatış gibi bir süreç bulunmaz. Bu bakımdan tüp bebek tedavisi olmak isteyen çiftler için hastane süreci sadece kontroller ve çeşitli testlerden ibaret olmaktadır. Fakat özellikle ciddi sağlık problemlerinin yaşanması ya da operasyonlar sırasında farklı semptomların ortaya çıkması halinde kadın ve erkeğin hastaneye yatması gerekebilmektedir. Fakat genellikle tüp bebek tedavilerinde daha çok kadın ön plandadır ve kadına yönelik çeşitli tedavi süreçleri yaşanabilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi Ve Hastane Süreçleri

Tüp bebek tedavisinin hastane aşamasında özellikle hastaların kısa sürede yatışının yapılabilmesi söz konusudur. Bu da özellikle yumurta toplanması ve embriyo transferi aşamasında geçerlidir. Bu aşamalarda çok kısa süreceğinden dolayı genelde 1-2 saat boyunca kişilerin hastanede kalması yeterli olmaktadır. Tedavi sürecinde hastaneye yatışın yapılmaması çiftleri rahatlatıcı bir etken olarak görünür.

Hastanede yatmak psikolojik olarak kişileri etkilediğinden dolayı tüp bebek tedavisinin yatış olmadan yapılması bu konuda psikolojik olarak da kişilerin tedaviye hazır hale gelmesini sağlamaktadır. Tüp bebek tedavisinin başlangıcında doktor ile yapılacak görüşmeler, çeşitli kontroller ve testlerin ardından tüp bebek tedavisinin uygulanmasında gereklidir. Bu işlemler de genelde çok kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır. Aynı zamanda operasyonların uygulanması için narkoz gibi farklı yöntemler de uygulanmaz. Kişilerin operasyonlar sırasında acı duymayacak olması tüp bebek tedavisini kolaylaştıran en önemli etkenler arasında yer almaktadır. Tüp bebek tedavisi ve tedavi süreci hakkında soru işareti bulunan kişilerin bu konularda doktor ile görüşme yapması çok daha iyi sonuçlar yaratacaktır.

 

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir