Tek Yumurta İle Tüp Bebek Tedavisi Görenler

Tüp bebek tedavisi ile başarı şansı, çiftlerin durumuna göre değişiklik gösterir. Özellikle tek yumurtalığını kaybetmiş olan kadınlarda, normal hamilelik dahi zor olurken, tüp bebek yönteminin tercih edilmesi halinde başarı yumurta sayısının az olması sebebiyle olumsuz etkilenir. Bu durumda çok başarılı bir tedavinin uygulanması ve tek yumurtalıkta hamileliğin başlaması gerekir.

Tüp bebek başarı oranı nedir gibi sorular, özellikle durumu kritik olan çiftler için çok önemlidir. Başarı oranında tek yumurta büyük bir handikaptır. Fakat çoğu hamile kalan kişi dahi tek yumurtalığı olduğunu ancak kontrollerde öğrenmektedir. Bu bakımdan başarı şansı düşük dahi olsa da hamilelik gerçekleşebilir.

Tek Yumurtası Olan Kadınlar İçin Tüp Bebek Tedavisi

Kadınların tek yumurtaya sahip olması, bu konuda herhangi bir farklılık içermez. Tüp bebek tedavisinde sadece farklı ilaçların kullanılması ve tedavi boyunca kişilerin daha fazla dikkatli olması gerekir. Özellikle tercih edilen uzman alanında çok iyiyse ve bu tip durumlara karşı deneyimi varsa, başarı oranının daha da artması mümkündür. Bu bakımdan kişilerin başlangıç itibari ile bu durumlara dikkat etmesi ve buna göre seçimlerde bulunması gerekir.

Tek yumurta, hamilelik ve bebeğin dünyaya gelmesi için yeterli olduğu için yapılacak kontroller sonrasında yumurtalıkta herhangi bir sorun yoksa, tek yumurta için çalışmalara başlanabilir. Özellikle çiftlerin diğer özellikleri tedavi için uygunsa başarı oranı, çift yumurtası olan bir kadına göre daha da artabilir. Bu bakımdan çiftlerin tedavide tek belirleyicinin yumurta sayısı olduğunu unutmaması ve hiçbir zaman kendine güvenini kaybetmemesi gerekir.

 

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir