Tekrarlayan Düşük

Tüp bebek tedavilerinde başarısızlık özellikle düşük yapılması ile birlikte sıklıkla görülür. İki veya daha fazla sayıdaki düşük için hamilelikte düşük tehlikesine olduğu söyleyebilmektedir. Bu bakımdan kişilerin özellikle düşük sorunları bulunduğu dönemlerde tüp bebek gibi yöntemleri denemek istemesi halinde doktor kontrolleri ve sonrasında uygun bir tedavi süreci yürütülmelidir. Tüm bu aşamalar ile birlikte kişilerin sorunsuz bir şekilde çocuk sahibi olabilmesi mümkün olabilmektedir. Tüp bebek tedavisinde özellikle düşük sonrasındaki düşük yapma ihtimali giderek artmaktadır. Yapılan araştırmalara ve incelemelere göre tek ilk düşük yapan kişinin daha sonraki hamileliğin düşük olma ihtimali yüzde 25’dir. 2. düşükten sonra ise bu oran yüzde 33’ü düşük sonrasında ise yüzde 40’a kadar artış göstermektedir.

Özellikle düşük sorununun her hamilelikte tekrarlanması halinde doktor tarafından kapsamlı bir incelemenin yapılması gerekmektedir. Genetik ya da farklı etkenlere bağlı olarak düşüğün yaşanabilmesi söz konusu olacağı gibi kontroller ile birlikte bu sorunun tespit edilmesi düşüğün önlenmesinde de hayatı bir önem taşır. Yapılacak kontrollerde düşüğün nedeni anlaşıldıktan sonra buna yönelik çeşitli operasyonlar ve tedavi yöntemleri geliştirilebilmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi

Özellikle son dönemlerde rahim içerisinden yapılan kamera kontrolleri ile birlikte kadınların yaşadığı sorunlara yönelik çözümler sağlanabilmektedir. Aynı zamanda kapalı ameliyat olarak bilinen yöntem ile birlikte mevcut sorunların ortadan kaldırılması ve hamileliğin yeniden başlaması sağlanabilmektedir. Düşük için en çok etken olan olaylardan rahatsızlıklardan birisi şekerdir. Bu bakımdan şeker rahatsızlığı gibi kronik sorunu olan anneler için öncelikli olarak bu sorunların çözümlenmesi ve hamileliğin oluşumu için stabil duruma gelmesi amaçlanır. Bu bakımdan tüp bebek tedavi merkezleri sadece tüp bebek operasyonlarının yapıldığı yer değil, aynı zamanda gebeliğin oluşumu için uygun bir ortamın hazırlandığı sağlık kuruluşlarıdır. Doktorların alanında deneyimli ve farklı alanlarda da bilgi sahibi olması önemlidir. Klasik bir şeker hastalığı bulunan bir annenin tüp bebek yöntemi ile nasıl hamile kalabileceği doktorlar tarafından mutlaka bilinmeli ve kişilere bu konuda destek sağlanmalıdır.

 

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir