tüm kromozom analizi

Daha önceki genetik tanı yöntemlerinin başarısının yetersiz olması dolayısı ile İngiltere Cambridge’de geliştirilen yeni bir yöntem artık Novafertil’de de uygulanıyor. Tüm kromozom analizi (24 Sure) denilen bu yöntemde döllenmiş yumurtaya zarar vermeden alınan tek bir hücrede insandaki tüm 46 kromozom inceleniyor ve 12 saatte sonuca varılıyor. Böylece genetik kusuru bulunan, düşük olacak veya sakat doğacak bebekler ana rahmine yerleştirilmeden tespit edilmiş oluyor, IVF başarısı arttırılıyor.

Kromozom sayısındaki anormallik özellikle başarısız IVF ve tekrarlayan düşüklerin en önemli sebebidir. Gebelikle sonuçlanmayan IVF lerde sebebin %89 oranında kromozom sayı bozuklukları olduğu gösterilmiştir. Tüm kromozom analizi 46 kromozomun hepsinin sayısal olarak normal olup olmadığını saptar. Böylece kromozomal açıdan normal olan embryolar transfer edileceği için IVF te gebelik oranları artar, düşük riski azalır.
Novafertil olarak; Dünyada başarısı kanıtlanmış her türlü yeniliği hastalarımızla paylaşma adına, şu ana kadar sadece 15 ülkede uygulanan bu IVF başarısını arttırma yöntemini Türkiye’de ilk olarak sizlere sunuyoruz
Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir