Tüp Bebek Başarı Oranı 2 Kat Artıyor

Çin ve Amerika’da yapılan araştırmalar neticesinde tüp bebek tedavi sürecinde doktorların hatalı yumurta tespiti üzerine tüp bebek başarı oranı 2 kat artış gösterdiği belirtiliyor.

Tüp Bebek Başarı Oranı 2 Kat Artıyor

Tüp bebek tedavisinin olumlu sonuçlanması için farklı yöntemlerin kullanıldığı ve bu yöntem tekniklerinin kişiler üzerinde uygulanmasının ardından olumlu sonuçlar alınması planlanıyor. Tüp bebek tedavi sürecinde ise kalıcılığı olan ve sağlam embriyoların tespit edilmesi ve bu embriyoların tedavi sürecinde kullanılması olumlu sonuçlar doğuran sebepler oluyor.

Bu kapsamda doktorların yumurtalık ve spermlerde hatalı olanları tespit edip diğerlerine yönelmeleri ile aslında olumsuz çıkacak durumları elemelerine imkan tanıyor. Üreme tedavisi olan tüp bebek tedavisinde bu şekilde başarı oranının 2 ye katlandığı belirtiliyor. Bu durumda tedavi süreci olumlu olarak artış gösteriyor. Özellikle ABD ve Çin ülkelerinde bu denli araştırmaları yapılmasının ardından böyle bir tedavi sürecinin olduğu ve doğru bir yöntem olduğu destekleniyor.

Kişiler üzerinde yapılan testler gereğince kromozom anormalliklerinin tespit edilmesi ile DNA dizisinde sorun olması ile diğer yumurtalıklara yöneliyor. Bu sayede de  tüp bebek başarı oranının artış gösterdiği belirleniyor.  Çalışmanın yapıldığı Pekin Üniversitesinde araştırma ile ilgili olan kişilerin bu tedavi süreci ile çiftlerin bebek sahibi olmalarının oranının %30 dan % 60 a çıkaracaklarını vurguluyorlar.

Oldukça iyi bir oran yükselmesinin gözlemlenmesi üzerine tedavi sürecinde uygulanacağı görülüyor. Tüp bebek tedavi sürecinde farklı yöntemlerinin uygulanmasının ardından süreci etkileyecek olan diğer sebeplerinde bu durumda etki oranı oldukça fazla olmakta. Özellikle çiftlerin süreci etkileyecek olan moral bozuklukları, tedavi sürecinin olumsuz olma düşüncesi, çevrede ki baskı ve tedirginlik hisleri sürecin olumsuz olma payını hızlandırıyor.

Çiftlerin bu süreçte dikkat etmeleri gereken bu nedenlerin önemli olduğu ve her tedavi sürecinde doktorları tarafından belirtilmesi gerekliliği söyleniyor.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir