Tüp Bebek Tedavileri ile Tekrarlayan Düşükler Önlenebiliyor

Düşük, çocuk yapmak isteyen çiftler için adeta bir kabustur. Bugün dünyada her 100 çiftten 5 tanesi düşük problemiyle karşı karşıya kalmaktadır. Özellikle tekrar eden düşükler, bebek özlemini daha da derinleştirmektedir. Tamda bu noktaya çözüm olarak tüp bebek tedavileri ile tekrarlayan düşükler önlenebiliyor. Tüp bebek tedavisi, düşük problemi yaşanan gebeliklerin mutlu sonuçlanmasını sağlar. Düşüklerin çok sayıda nedeni olsa da en başta kromozom bozukluğunu saymak mümkündür. Özellikle tekrar eden düşük sorununun en temel nedeni bu olarak gösterilebilir.

Tüp Bebek Neden Olumsuz Sonuçlanır?

Kadının rahmindeki biçimsel bozukluklar, rahimde miyomların oluşması, bebeğin normal bir şekilde beslenmesine engel olan durumların söz konusu olması, örneğin pıhtılaşma sorunlarının meydana gelmesi, düşük problemine neden olabilmektedir. Sigara alışkanlığı ve kötü yaşam şartları, yanlış alışkanlıklar, diyabet, bebeğini tutunmasına yardımcı olmayan unsurlardır. HLA adı verilen dokunun birbirine yakın tipte olması, düşük vakasının sık tekrar edeceği anlamına gelmektedir. Tüp bebek sürecinde annenin yumurtaları, babanın spermiyle döllenir. Bu işlem bir laboratuar atmosferinde gerçekleşir. PGT adı verilen bir test ile sağlam embriyolar tespit edilir.

Tekrar eden düşükler İçin en ideal çözüm tüp bebek tedavisidir. Tüp bebek çiftin bebek sahibi olma olasılığını ciddi ölçüde arttıran bir yöntemdir. Embriyolardan 5 gün sonunda alınan hücreler analiz edilir. Bu analizler neticesinde transfer işlemine karar verilir. Anormal bir durum saptanmadığında gebelikle ilgili süreç hekimler tarafından başlatılır.

Categories:

novafertil

2 thoughts on “Tüp Bebek Tedavileri ile Tekrarlayan Düşükler Önlenebiliyor”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir