Tüp Bebek Tedavisi can yakar mı

Tüp Bebek Tedavisi can yakar mı?

Çocuk sahibi olmak için başvurulan Tüp bebek tedavisi, fiziksel olarak acı vermeyen bir uygulamadır.

Doğal yolla hamile kalamayan kişiler, bunun sonucunda yardımcı üreme yöntemlerinden biri olan Tüp bebekten destek alırlar. Bu yöntem esnasında, kadın ya da erkek fiziksel olarak herhangi acı veya ağrı duymaz. Ayrıca yan etkisi de bulunmamaktadır. Fakat bu süreç, psikolojik açıdan da etkili olacağından, bu alanda destek alınması büyük yarar sağlayacaktır. Üstelik sadece uzmanlardan değil, çevreden de maddi ve manevi destek alınması oldukça önemlidir. Bunların yanı sıra, bu süreç içerisinde çekilen sıkıntılar, kişilerin bebeklerini kucaklarına almalarıyla son bulacaktır.

Yumurta toplama işleminde ağrı duyulur mu?

Bu süreçte yumurtaların uyarılması için bir takım ilaçlar kullanılır. Ardından, vajinal ultrasonografi ile, yumurta toplama aşamasına geçilir. Özel materyaller ve iğne ile, steril tüplere alınmış olan yumurtalar uygun koşullarda bekletilir. Ayrıca bu işlem, lokal anestezi altında gerçekleştirilir. Bu tür uygulalar, alanında tecrübeli uzman hekimler tarafından yapıldığı müddetçe, herhangi bir sorunla karşılaşılmayacaktır. Öte yandan, kadın işlem esnasında acı veya ağrı hissetmemektedir. Sadece toplama işlemi bittikten sonra hafif bir ağrı hissedilebilir. Hafif ilaçlar ile kolayca giderilebilen bu ağrı, kadının günlük yaşamına olumsuz bir etki etmemektedir.

Tüp bebek tedavisinde anestezi şart mıdır?

Tedavi esnasında yumurtalar uyarıldıktan sonra, yumurta toplama işlemi gerçekleşmektedir. Lokal anestezi altında yapılan bu işlem, özel aletler ve iğne yardımıyla laboratuvar ortamında yapılmaktadır. Bu yöntem uzman hekimler tarafından profesyonel bir şekilde uygulanırsa, herhangi bir yan etkiye uğranmaz. O yüzden tedavi olacağınız merkezi ve doktorunuzu araştırarak, özenle seçmelisiniz. Bununla birlikte, bu işlemin ardından hafif ağrılarla karşılaşılabilir. Ancak verilen ağrı kesiciler ile rahatlıkla geçmektedir.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir