Tüp Bebek Tedavisi İçin Gebelik HesaplamaTüp Bebek Tedavisi İçin Gebelik Hesaplama

Tüp bebek tedavisi alan ve hamile kalan kadınlar için gebelik hesaplama yapılabilir. Tüp bebekte hasağlanmalıdır. Yapılacak bu milelik belirtileri başladığı andan itibaren mutlaka uzman bir doktora gidilerek kontrol kontroller sonrasında hamileliğin başladığı görülürse, tüp bebek gebelik takibi de başlatılmış olacaktır.

Tüp bebek tedavisi ile hamile kalan kadınların, normal yollarla hamile kalan kadınlara göre durumu farklı değildir. Dış gebelik gibi durumlara karşın önlem alınması ile birlikte tüp bebek gebelik takibi aynı şekilde sürdürülebilir. Kadınların bu aşamada en çok merak ettiği durumların başında ise hamileliğin ne zaman başladığı ve mevcut gün itibari ile hamileliğin kaçıncı gününde olduğudur.

Tüp Bebek Tedavisinde Gebelik Hesaplama Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisi ile hamile kalan bir kadın için gebelik hesaplamada 2 haftalık süre fazladan eklenir. Bunun sebebi ise rahme yerleştirme operasyonu öncesinde yumurtalıkların gelişmeye başlamış olmasıdır. Aynı zamanda net gün embriyo transferi yapıldığı gündür. Bugün üzerine eklenen 2 haftalık süre ile birlikte kişiler yaklaşık olarak gebelik gününü öğrenebilir. Bu durum kesinlik taşımadığı gibi doğruluk oranı, normal hamileliklerde olduğu gibidir. Fakat hamilelik takibi adına net gün olmasa da hafta ve dönem olarak bu hesaplama yöntemi uygun sonuçlar vermektedir. Bu bakımdan kişiler herhangi bir çekinde yaşamadan bu hesaplamaya göre gebelik takibini yapabilir. Gerekli görüldüğü takdirde kadın doğum uzmanından da destek alınabilir.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir