Tüp Bebek Tedavisi İçin Kullanılan Yeni Yöntemler

Tüp bebek tedavisi alan çiftler için başarı oranını arttırabilmek adına yeni yöntemler tercih edilebilir. Tüp bebek tedavisinde kullanılan yeni yöntemler, farklı yollarla başarı oranını arttırmaktadır. Bu bakımdan tüp bebekte başarı şansı daha fazla olduğu için tedavinin başarılı sonuçlanması da mümkün olur.

Tüp bebekte en önemli detay embriyodur. Tüp bebekte embriyo kalitesi ne kadar yüksek olursa, başarı şansı da o kadar artacağından dolayı anne ve babadan alınacak spermlerle yumurtaların sağlıklı olması ve birleşme ile birlikte iyi embriyolara sahip olunması gerekir. Bu aşamanın ardından tedavinin daha iyi bir şekilde sonuçlanması ve kadının hamile kalma ihtimali artacaktır. Tüp bebekte başarı şansı tek bir etkene bağlı olmadığından dolayı yeni yöntemler ile birlikte daha iyi bir tedavinin sunulması hedeflenmektedir.

Tüp Bebek Tedavisi İçin Kullanılan Yöntemler

Yardımcı Yuvalanma

Bu teknikte, embriyonun rahme doğru bir şekilde tutunması hedeflenir ve buna yönelik bir destek sağlanır. Özellikle embriyo seçiminde yumurtalıkların doğru yere yerleştirilmesi ile birlikte tedavi noktalanır.  

Endometriyal Ko- Kültür

Rahimden alınan bir parça, hücre kültürü olarak kullanılır ve döllenme aşamasında bu kültür kullanılır.

Embriyo Yapıştırma

Embriyo glue adı verilen özel ürün ile birlikte embriyoya müdahale edilir ve tutunmanın daha fazla olması sağlanır.

Blastokist Kültürü

Embriyo canlılığının arttırılabilmesi adına sağlanan bu destekte, daha yüksek gebelik oranlarına ulaşılması mümkün olur.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir