Tüp bebek tedavisinde anne adaylarının dikkat etmesi gereken konular göz önünde bulundurulmadığında, tedavinin başarılı olma olasılığı düşüyor.

Tüp bebek tedavisine karar veren çiftlerin, tedavi aşamasına başlamadan önce tedavi aşaması esnasında Tüp Bebek Tedavisi Öncesinde Anne Adayları Nelere Dikkat Etmeli ? sorusunun cevabını bilmeliler. Özellikle öncesinde dikkat edilmesi gereken konular, tüp bebek tedavisinin başarı oranını ciddi oranda etkiliyor. Bu anlamda çiftlerden her iki tarafın da hastalık sahibi olmaması önem taşıyor. Tüp bebek tedavisine başlamadan önce, annenin ya da baba adayının bir  tedavi sürecine girmesi ve tüp bebek yapmak için uygun olup olmadığından emin olması gerekiyor.

Tüp bebek tedavisine başlamadan önce kadınların dikkat etmesi gereken belli noktalar bulunuyor. Bu noktalardan en önemlilerine bakmak gerekirse;

-Asitli içecek içilmemelidir. İçiliyorsa bile bu günde 2’den fazlayı geçmemelidir.

-Anne adayı stresten olabildiğince uzak durmalıdır. Stres olgusu, vücutta kalıcı hasarlara yol açabilmektedir ve aynı şekilde tedavi sürecini olumsuz sonuçlandırabilir.

-Herhangi bir rahatsızlığı bulunan ve bu nedenle ilaç kullanan kadınlar, tedavi başlamadan bunu doktora bildirmeli. Bunun yanı sıra cinsel bölgelerinde herhangi bir rahatsızlıkları varsa ya da öncesinde bu bölgeyle alakalı bir rahatsızlık yaşanmışsa da doktora söylenmeli.

-Doktora danışmadan, tedavi süresince hiçbir ilaç kullanılmamalı.

-Beslenme de, tedavi sürecinden önce dikkat edilmesi gereken konulardan birisi. Bol su, sebze ve meyve tüketimi, tedavi sürecini olumlu anlamda etkileyecektir.

-Karın bölgesi egzersizleri, tedavi sürecinin başlamasıyla beraber sonlandırılmalı.

-Tedavinin başlayacağı süreden 3 ay öncesine kadar sigara ve alkol tüketilmemeli.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir