Tüp Bebek Tedavisi Sırasında Tüpler Niye Bağlanır?

Kadınlar çoğunlukla güvenli bir koruma yöntemi olduğu için tüplerin bağlanması işlemine başvurur. Yumurtalık ve rahim arasında bulunan fallop tüplerinin bu işlemle beraber rahimle ilişkisi yok edilir. Bu durum sadece korunma amaçlı olarak değil, tüp bebek tedavi süreçlerinde de başvurulan bir yöntemdir. Tüpler, tüp bebek tedavi sürecinde, embriyonun transfer edilme işlemine zarar verebilir. Bu durum gebeliğin başarı oranını olumsuz yönde etkilemektedir. Böyle bir problemi saptanan hastalar tüp bebek tedavisine girmeden önce tüplerin bağlanma işlemini gerçekleştirmek durumundadırlar.

Tüp Bebek Tedavisi Sırasında Tüpler Niye Bağlanır?

Bu tüplerin bir bölümü veya hepsi daha sonra çıkarılabilmektedir. Problem yaratan tüpler, cerrahi operasyon neticesinde çıkarılmaktadır. Bu süreçte laparoskopik denilen yöntem uygulanır. Buna müsait olunmayan özel durumlarda ise doğrudan anne adayının karnı açılır. Eğer durum buna da uygun değilse o halde vajinal yollar sayesinde rahim içine girilir. Yumurtalıklarda yer alan yumurtaların, üreme hücreleri bu sayede teması kesilir. Bu işlemin sonunda kadınlar hemen hemen % 100 oranında korunur. Çok güvenli ve sonuç veren bir koruma yöntemi olarak kabul görür.

Uygulama Neden Tercih Ediliyor?

Anestezi ile basit bir şekilde gerçekleşen işlem tüp bebek tedavi süreçlerinde tavsiye edilen bir uygulamadır.   Bu işlem vücutta önemli bir değişimi meydana getirmez, her şey olağan şekilde işlemeye devam eder. Öte yandan anne sütü açısından olumsuz bir yanı da bulunmamaktadır. Cinselliğin kesilmemesi de bu işlemin olumlu yönlerinden bir tanesidir. Fakat geri dönme olanağı güç olan, pahalı bir uygulamadır.

Categories:

novafertil

2 thoughts on “Tüp Bebek Tedavisi Sırasında Tüpler Niye Bağlanır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir