Tüp Bebek Tedavisinde Babaların Yapması Gerekenler

Tüp bebek tedavisinde, çiftlerin birlikte tedaviye rıza göstermesi ve birbirine destek olması gerekir. Zira hem anneden hem de babadan alınan sperm ve yumurtalıklar özel ortamda bir araya getirilerek hamilelik için embriyoların gelişimi desteklenir. Hamilelik sürecinde destek bu nedenle çok önemlidir ve iyi bir uyumu olan çiftlerin tedaviden daha iyi sonuç aldığı da görülmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Sperm Nasıl Alınır?

Tedavide spermler uygun zaman içerisinde alınmaktadır. Bunun için ise erkeklerin 2-3 gün boyunca ilişkiye girmemesi ve boşalmaması gerekir. Böylece spermlerin en canlı hale geldiği dönemde spermler alınarak, tüp bebek tedavisinde başarının artması hedeflenmektedir. Bu konuda tedavinin başlaması ile birlikte uzmanlar tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılır. Böylece erkeklerin sperm verme durumu da başlatılmış olur.

Tedavi merkezlerinde erkeklerin spermlerini özel bir kaba boşaltması gerekir. Bu noktada çiftler çekince yaşasa da herhangi bir olumsuz durum yoktur. Evden sperm getirmek gibi düşünceler de tedaviyi olumsuz etkileyeceğinden dolayı erkeklerin tedavi merkezlerinde oluşturulmuş odalara tek başına girerek spermlerini kap içerisinde vermesi gerekir. Bunun dışında sperm almak için özel bir yöntem ya da farklı etkinlikler yoktur. Sperm verme sonrasında ise yumurtalıkların toplanması ile birlikte embriyo oluşuma geçiş yapılır. Böylece tüp bebek tedavisinin en zor bölümlerinden olan laboratuvar bölümü de geride bırakılmış olur.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir