Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler

Tüp bebek tedavisinde başarılı olabilmek çiftlerin en büyük isteğidir.Tüp bebek bugün birçok kişi için karanlığın içindeki bir ışıktır, belki de birçok çift için son umut kapısıdır. Birçok çift tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olabilmektedir. Tabi bu tedavide her zaman % 100 başarı söz konusu olamıyor. Burada başarısızlıkların dikkatle irdelenmesi gereken nedenleri söz konusudur. Çiftler tüp bebek konusunda hüsrana uğramamak adına bu noktalara özellikle dikkat etmek durumundadır.

Tüp Bebeğin Tarihsel Gelişimi

Tüp bebek tedavisi bundan 40 sene önce İngiltere’de başlayan bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek teknolojisinde gelinen nokta ve deneyim, bugünün çiftlerinin ne kadar şanslı olduğunu göstermektedir. Kadının yumurta döl hücreleri ve erkeğin spermleri bir araya getirilir ve laboratuar ortamında süreç başlatılır.  Burada laboratuarın önemini özellikle vurgulamak gerekir. Çiftlerin doğru sağlık merkezlerini tercih etmeleri, özellikle teknik altyapısı güçlü ve referansları iyi olan merkezleri seçmeleri önemlidir.

Erkekler Nelere Dikkat Etmeli?

Erkeklerin hamam ve benzeri yerlere gitmesi pek önerilmez. Sık sık sıcak suyla banyo yapmaktan da kaçınmak gerekir. Ateşli hastalıklarla ilgili bilgiler doktora ulaştırılmalıdır. Erkek organında çıkan bir iltihap varsa yine aynı şekilde doktor bilgilendirilmelidir. Kullanılan ilaçların bilgisi ulaştırılmalıdır. Yoğun spor, yaklaşık 2-3 ay öncesinde durdurulmalıdır. Son aylarda alkol ve sigara tüketiminde uzak durmak gerekir. İç çamaşırlarının sık olmamasına özen gösterilmelidir. Tüp bebek tedavisinden birkaç gün öncesinde cinsel birleşmenin olmaması gerekir. Çiftlerin cinsel bir perhize dahil olması önemlidir. Asitli içecekleri abartılı şekilde içmemeye özen gösterilmelidir.

Categories:

novafertil

1 thought on “Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olabilmek İçin Yapmanız Gerekenler”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir