dogum-oncesi-hangi-tarama-testleri-yapilir

Tüp bebek tedavisinde, başarıya etken eden çok farklı kriterden söz edilebilir. Bu nedenle de çiftler ilk aşama itibari ile tüp bebekte en başarılı hastane ve en iyi tüp bebek doktoru gibi araştırmalar yaparak destek alınacak merkezi belirlemeye çalışmaktadır. Kuşkusuz tedavi için ilk öncelik hastane ve hastanede çalışan uzmanların yeterliliğidir. Bu nedenle de en iyi tüp bebek merkezi için araştırma yapıldıktan sonra uygun olan bir merkez ile iletişime geçilmelidir.

Merkez seçimi sonrasında ise her tedavi için yüzde 40 ile 60 arasında değişen bir başarı oranından söz edilmektedir. Çiftlerin tedaviye açık olması ve katılımı en önemli kriterlerden birisidir. Kadın ve erkekler, uzman önerilerine göre hareket ederek tüp bebek tedavi sürecini ilerletilirse, bu konuda daha iyi bir başarı oranından söz edilebilir.

Yaş Ve Sağlığın Etkileri

Sağlıklı bireylerde üreme fonksiyonları da sağlıklı bir şekilde çalışacağından dolayı normal yollarla hamilelik başlatılabilir. Fakat sağlıkta yaşanılan sorunlar, üremeyi de etkileyebilir. Bu nedenle de kişilerin sağlık için kontroller yaptırması ve mevcut rahatsızlıklar için tedavi olması gerekebilir. Tüp bebek tedavisinin ilk aşamalarından birisi de kişilerin bu rahatsızlıklarını gidermektir. Aynı zamanda tüp bebek tedavisinde başarılı olma kriterleri dahilinde en önemli etken yaştır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte üreme fonksiyonları yavaşlar ve bu nedenle de hamilelik ihtimali daha da düşer. Bu nedenle kişilerin tedaviden iyi bir sonuç alabilmek adına öncelikli olarak iyi bir merkez ve uzman seçmeli, ardından uygulanacak programa harfiyen uymalıdır.

Categories:

novafertil

1 thought on “Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olma Kriterleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir