Tüp Bebek Tedavisinde Çığır Açan Yöntem Mikro Çip

Mikro çip yöntemi Türk doktorunun tüp bebek tedavisinde geliştirdiği bir yöntem bilimsel araştırmalar kapsamında tarihe geçen bir yöntem oldu.

Tüp Bebek Tedavisinde Çığır Açan Yöntem Mikro Çip

Tüp bebek tedavi süreci hayatımıza girdiğinden beri birçok yöntem geliştiriliyor. Bu yöntemlerden bazıları başarı oranını artırmış olsa da bazılarının yerinde saydığını söyleyebiliriz. Ebeveynler için ise başarı oranı yüksek olan tedavi yöntemlerinin seçilmesi oldukça önemli oluyor.

Türk doktorunun tüp bebek tedavi sürecinde geliştirmiş olduğu bir yöntem oldukça dikkat çekti. Doktorun kadın doğum ve kısırlık araştırmalarında 40 yılı aşkın kullanılan bir yöntemi geliştirerek uygulanacak tedavilerinde yararlarının test edilmesi ve  tedavi sonrası üremeye yatkın ya da ölü yumurtaları sayma ile ilgili klasik yöntemin yanlış sonuçlar verdiğini yapmış olduğu araştırmalar sonucu tespit etti. Doktorun yapmış olduğu tespitte 40 yıldır görülen tedavide ölü hücrelerin sayılması ve tedavi sonuçları ile karşılaştırılmasının yapıldığı belirtildi. Aynı insan vücudunda ki normla hücrelerde olduğu gibi bazı hücreler ölürken bazıları çoğalıyor ve bu süreçte biz işlevimizi yitirmiyoruz. Yapılan bu yöntemde oluşturulan ilaçların ne sürede etki edeceği ilerleyen zamanlarda tespit edilecek. Bu yöntemin üst düzey etkinliklerde; La Vegas, Barcelona gibi birçok bölgede bulunan hocalara da sunulup onay alınması tedavi sürecine fayda sağlayacak bir yöntemin geliştirilmeyi hak ettiğini gösteriyor. Tüp bebek tedavi süresinde başarı oranını arttıracak olan böyle yöntemlerin artması ebeveynleri daha çok umutlandırıyor. Türk doktorun ve ekibinin geliştirdiği test ile kendiliğinden veya  tüp bebek tedavisi ile gebe kalamayan çiftlerin, hatta sıklıkla düşük yapan kadınların bile başarı ile gebe kalma şansının iki katına çıkıyor olması tüp bebek tedavi alanına önemli katkıda bulunuyor. Gelişen teknoloji ile araştırma yapan doktorların tüp bebek tedavisinde çığır açabilecek birçok yöntem bulmaları başarı oranını arttırmaya imkan sağlıyor olacak.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir