tup-bebek-tedavisinde-en-onemli-asama-guven-duygusu

Tüp bebek tedavisinde, psikolojik etmenlerin tedavinin sonucunu etkilemesi nedeniyle, çiftlerin birbirine ve doktorlarına duyduğu güven önem taşımaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Güven Duygusu

Tüp Bebek Tedavisinde Güven Duygusu Günümüzde, normal yolla bebek sahibi olamayan çiftlerin büyük bir kısmının tercih ettiği yöntemlerden birisi, tüp bebek tedavisidir. Tüp bebek tedavisine karar verildiği andan itibaren, oldukça zahmetli bir sürece de ilk adım atılmış demektir. Çiftler, bedensel anlamda yorulacakları gibi, tedavi sürecinde ruhsal anlamda da bir takım yorgunluklar yaşamaktadırlar. Tüp bebek tedavisinde, yapılan tetkikler sonucu çiftin neden çocuk sahibi olamadığına karar verilir ve kısırlık , anne adayının yaşı, tıbbi geçmiş, yumurtalık rezervleri, erkek sperminin ya da kadın yumurtasının kalitesinin düşük olması problemlerinden hangisine ulaşılırsa ona göre bir yol izlenir. Bu anlamda çifte doktorla beraber çifte de düşen büyük görevler vardır. Öncelikle tedavinin sürecinin kolaylaşması adına, çiftin hem birbirine hem de doktoruna güvenmesi gerekir. Tüp Bebek Tedavisinde Güven Duygusu Tüp Bebek Tedavisinde Güven Duygusu Tüp Bebek Tedavisinde Güven Duygusu

Tüp Bebek Tedavisinde Güven Duygusu dikkat edilmesi gereken çok fazla konu vardır. Bu tedaviye başlandığı andan itibaren, anne ve baba adayı doktorlarından çeşitli yönlendirmeler alacaklardır. Bu anlamda anne ve baba adaylarının doktorlarını seçerken dikkatli olması gerekir. Seçilen tüp bebek merkezi ve doktor ne kadar kabul edilebilirse, tedavi sürecinde güven o kadar etkin rol oynar. Başarı şansını yakalayabilmek adına, doktora ve tüm ekibe olduğu kadar anne ve baba adayına da düşen birçok sorumluluk bulunuyor. Anne ve baba adayının, doktorlarından konuya dair hiçbir ayrıntıyı gizlemeden anlatması ve çiftlerin de doktorlarını doğru yönlendirmesi gerekiyor. Bu da yine karşılıklı güven duygusundan geçiyor. Tedavi süreci boyunca  herkesin üzerine düşeni yapması da, tedavinin olumlu sonuçlanmasında büyük rol oynuyor.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir