Tüp Bebek Tedavisinde Hamilelik Testi

üp bebek tedavisinin başlatılması ile birlikte hamilelik takibi de yapılmaya başlanır. Bunun için ilk aşama ise embriyoların rahme yerleştirilmesidir. Bu operasyon sonrasında hamileliğin oluşması beklenir ve bunun için de hamilelik testleri tekrarlanır. Hamilelik testleri çok farklı şekillerde oluşabildiği gibi özellikle tüp bebek desteği alan kadınların, mutlaka uzmanlara başvuru yapması gerekir. Özellikle eczanelerden alınacak doğum testleri ile kesin bir sonuca ulaşılması zordur. Bu nedenle ilk olarak muayene olunmalı ve hamilelik testleri ile birlikte durum kesinleştirilmelidir.

Tüp Bebek Tedavisinde Hamilelik Testi Ne Zaman Yapılır?

Tüp bebek tedavisinde hamilelik testi için 12 günlük sürenin geçmesi gerekir. Bu nedenle de tedavi merkezlerinde operasyonların üzerinden 12 gün geçtikten sonra hamilelik testi yapılır. Bu tarihten daha önce test yapılması mümkün olsa da çok tercih edilmez. Zira güvenilir bir bilginin alınabilmesi adına 12 günlük sürenin geçmesi aranır. Uzmanlar tarafından yapılacak testlerde, kesin bir şekilde bilgi alınması mümkündür.

Yapılacak testlerde B-HCG değerinin 50 üzerinde olması gerekir. Hamile olmayan kadınlarda 0.001 şeklinde düşük olan bu değer hamilelik için en önemli verilerden birisidir. Fakat bu durum sağlıklı bir gebelik için de yeterli değildir. Dış gebelik gibi tehlikelere karşın, uygun bir tarihten itibaren bebeğin gelişiminin ultrason ile izlenmesi gerekir. Hamilelik testi için benzer şekilde yapılacak şilemler, kişiler için en uygun sonucun alınması adına yeterli olacaktır.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir