tup-bebek-tedavisinde-havuz-yontemi

Tüp Bebek Tedavisinde Havuz Yöntemi Nedir ? Tüp bebek tedavisinde pek çok farklı yöntem uygulanabilmektedir. Özellikle başarı oranının artması ve kişilerin yapılacak çalışmalar sonucunda çocuk sahibi olma şansının daha da yükseltilebilmesi adına tüp bebek tedavisinde havuz yöntemi uygulanabilir. Özellikle embriyo transferi yapmadan önce daha fazla yumurtanın toplanmasını hedefleyen bu yöntem, kişilerin daha yüksek başarı oranlarına ulaşmasını da sağlamaktadır.

Havuz Tedavisi Nedir?

Tüp bebek tedavisi uygulayacak çiftlerin, yumurta sayısı azlığı ya da genetik tüp bebek uygulaması yapılacaksa genetik ayıklamaya gidecek embriyo sayısının fazla olmasının istendiği durumlarda havuz uygulaması yapılır. İlk tedavide elde edilen embriyolar rahim içersine yerleştirmeden dondurulur. Tedavi transfer yapılmadan tekrar edilir. Dondurulmuş olan embriyolar çözülerek, yeni tedaviden gelen embriyolarla birlikte bir havuz haline getirilir ve en kaliteli embriyolar  transfer edilir yada genetik analiz uygulanarak sağlıklı olan embriyo transferi hedeflenir.Tüp bebek tedavisinde havuz yöntemini tercih etmesi ve merkezin bu hizmeti sorunsuz bir şekilde sağlanması için dondurma laboratuarının iyi çalışması ve tecrübeli olması önemlidir.

Tüp bebek tedavisi alacak çiftler için uzmanlar tarafından yapılacak kontroller sonrasında nasıl bir yöntemin uygulanması gerektiği belirlenir ve özellikle havuz yöntemi için uygun olan çiftlere havuz yöntemi önerilir. Havuz yönteminde tüp bebek tedavisinde uygulayacak merkezin yeterliliği başarı oranına doğrudan etki yapar ve bu nedenle iyi bir merkezde tüp bebek tedavisinin alınması da önem kazanmaktadır. Kişiler yıllardan biri çocuk sahibi olabilmek adına büyük bir özlem duyarken, kişilere bu aşamada iyi bir şekilde destek verecek tüp bebek merkezleri, sorunları ortadan kaldırarak kişilerin beklentilerini karşılayabilir. Merkezimizde havuz yöntemi uygulayacak hastalara da özel fiyat uygulayarak  maddi olarak ta destek olunmaktadır.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir