Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Neler?

Tüp bebek tedavisinde kullanılan ilaçlar, operasyonların en önemli bölümlerinde kullanılması gereken ilaçlardır. Tüp bebekte kullanılan ilaçlar standart olmadığı gibi her hasta için ayrı ve farklı ilaçlar belirlenmektedir. Fakat genel itibari ile tüp bebek tedavilerinde, farklı semptomlara göre verilen ilaçlar bellidir.Çocuk sahibi olamayan çiftler için şu andaki en güvenilir alternatif tüp bebektir. Labaratuvar ortamında yapılan işlemler ile birlikte çiftlerin çocuk sahibi olma şansı arttırılırken, bu aşamada çeşitli ilaçlar ve farklı tedaviler sürdürülebilmektedir. 

Tüp Bebek İlaç Fiyatları

Tüp bebek tedavisi alan çiftleri zorlayan en önemli detay, tüp bebek ilaç fiyatları olmaktadır. Pek çok ilaçta SGK desteği alınamadığından dolayı çiftler tedavi öncesinde tüp bebek ilaç fiyatları için bilgi almaya çalışmaktadır. Tüp bebek tedavisinde genel olarak kullanılan ilaçlar şöyledir;

Klomifen

Folikül gelişimini destekleyen ilaç, özel bir kullanıma sahiptir ve kadınların adet dönemlerine göre belirli günlerde kullanılmaktadır.

Human Menapozal Gonadotropinler (HMG)

FSH ve LH hormonlarını içeren bu ilaçtaki temel hedef, yumurtalıkların uyarılması ve daha canlı, uygun yumurtalıkların elde edilmesidir. Genel tedavi kapsamında çoğu hasta için önerilir. Bu ilaç ile benzer etkilere sahip olan Uriner FSH ve Rekombinant FSH de yine hastalara verilmektedir.

Gonadotropin Relasing Hormon Agonistleri (GnRHa)

LH salınımını arttıran özel ilaç, daha kaliteli yumurtalık elde edilmesi adına destek sağlar. Salınımı düzenleyen ilaç, aynı zamanda destekleyici özelliğe sahiptir.

Progesteron

Tedavinin ilerleyen dönemlerinde en çok tercih edilen ilaçlardan birisi olan progesteron, embriyonun rahme tutunmasını sağlar. Tüp bebek tedavisindeki başarı oranını doğrudan etkileyen ilaç, en çok kullanılan ilaçlardan birisidir.

Bu ilaçların yanı sıra tedavi boyunca tercih edilen diğer ilaçlar şöyledir; Tetra 500 Kapsül, Prednol 16 mg Tablet, Folikasit (Folbiol veya Centrum), Parlodel SRO Kapsül.

Categories:

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir