Tüp Bebek Tedavisinde Transfer İşlemi

Tüp bebek tedavisinde transfer işlemi en önemli aşamalardan birisidir. Transferde laboratuvarda oluşturulmuş embriyolar rahme yerleştirilir. Özellikle bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde yapılması çok önemlidir. Aksi halde hamilelik başlamayacağı için tüp bebek tedavisi bu aşama sonrasında direk başarısızlıkla sonuçlanır.

Transfer tüp bebek tedavisinin önemli aşaması olduğundan dolayı bu aşamada merkezin herhangi bir hata yapma şansı bulunmaz. Eğer bu tip handikaplar yaşanmak istenmiyorsa, mutlaka transferde başarılı ve deneyimli bir yer, uzmanla çalışılmalıdır. Tüp bebek ikinci transfer yapılması mümkün olduğundan dolayı özellikle yaşanan olumsuz durumlar sonrasında merkez değişikliği düşünülebilir.

Tüp Bebek Tedavisinde Transfer İşlemi

Tüp bebek için başvuru yapan bir kişi için özellikle adetin 2. günü beklenir. Bugün sonrasında tedavi başlatılır. Kişiler, bu aşama sonrasında mutlaka tedavinin tüm gerekliliklerini yerine getirmelidir. Transfer işlemi sırasında kadınların rahmine yönelik operasyonlar yapılır. Bazı kadınlar, mahremiyet nedeniyle çekinerek bu aşamalarda kendini kasabilmektedir.

Transfer işlemlerinde kadının rahat olması ve tedaviye açık bir şekilde hazırlıklarını tamamlaması gerekir. Aksi hale tedavi tam olarak yapılamayacağından dolayı tüp bebek tedavisinin başarısız olarak tamamlanmasına neden olunabilir. Bu tip sorunların önlenebilmesi adına ise ilk gün itibariyle çiftlerin bu sürece hazır olmasıdır. Böylece yumurtalıkların toplanmasından embriyo transferine kadar tüm aşamalarda kadınlar rahat olarak tedavinin daha iyi geçmesini sağlayabilir. Alanında uzman bir hekim ve iyi bir merkez ile bu aşamalardaki problemler ortadan kaldırılabilir.

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir