Tüp Bebek Tedavisindeki En Önemli Aşamalar Nelerdir?

Tüp bebek tedavisindeki  verilen karar ve karar veren çiftler için önemli aşamalar, dönemler olacaktır. Özellikle tüp bebek nasıl uygulanır gibi soru işaretleri bulunan çiftler için bu süreç çok daha heyecanlı ve zaman zaman zorlu geçecektir. Bu bakımdan çiftlerin bu tedaviye karar verdikten sonra mutlaka tüp bebek nedir nasıl olur gibi sorulara yanıt bulması gerekir. Bunun için de ön görüşme aşaması uygundur. Özellikle tüp bebek nasıl yapılır fiyatları konusunda bilgi almak isteyen herkesin mutlaka uzman ve merkezlerle ön görüşme yapması gerekir.

Ön Görüşme

Tüp bebek tedavisindeki en önemli aşamalardan birisi ön görüşmedir. Bu aşamada çift ile doktorun görüşmesi, tanışması ve tedaviye yönelik bir başlangıç yapması mümkün olur.

Yumurta Geliştirme Ve Toplama Dönemi

Diğer bir dönem ise tedavi başlangıcı ile birlikte yumurta geliştirme dönemidir. Bu dönemde yumurtaların ideal seviyeye gelmesi hedeflenir. Bu aşama ile birlikte değerlendirilebilecek diğer bir bölüm ise yumurta toplamadır. Yumurtaların istenilen duruma gelmesinin hemen ardından yumurta toplama işlemi yapılır.

Laboratuvar Çalışmaları

Yumurta toplama sonrasında laboratuvar aşamasına geçilir. Burada spermler ile yumurtalar bir araya getirilerek embriyolar oluşturulur.

Embriyo Transferi

Tüp bebek çalışmalarının en önemli aşamalarından olan embriyo transferi ile birlikte dış destekler de sonlanır. Bu aşamaların sonrasında son olarak gebeliğe destek olacak tedaviler uygulanabilir. Çeşitli ilaçlar, diyetler vs. gibi destekler sağlanabilir.   

novafertil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir