Tüp Bebek Tedavisinden Önce Çiftler Nelere Dikkat Etmeli

Tüp bebek konusu sadece doktorların değil bizzat çiftlerin de sorumluluğu altında olan bir konudur. Bu konuda çiftler özenli davranıp, yaşam kalitelerini arttırırsa tedaviye yardımcı olabilirler. Tüp bebek tedavisinden önce çiftler nelere dikkat etmeli?

Tüp Bebek Tedavisinden Önce Çiftler Nelere Dikkat Etmeli

Tüp bebek tedavi merkezini doğru ve analitik bir şekilde araştırıp, en iyi kararı vermek durumundadırlar. Bu anlamda çiftlerin tüp bebek tedavisi öncesinde çok ciddi sorumlulukları olduğunu vurgulamak gerekir. Tüp bebek tedavisi dinamik bir konudur, her gün bu konuda neredeyse yeni gelişmeler yaşanmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisine Karar Verme

Çiftlerin tedavi öncesinde optimum düzeyde de olsa araştırma yapması ve bilgilenmesi çok önemlidir. Bilinçsiz hastalar gereksiz endişe ve korkularla kendilerini yıpratmaktadır. Korkular genellikle deneyim ya da bilgi eksikliğinden kaynaklanır. Çift olarak tedavi öncesinde doğru merkezi saptamak önemlidir. Bu merkezi seçerken doğru referansların peşine düşmek gerekir.

Canlı bebek konusundaki başarı oranına odaklanmak, çiftlerin doğru merkezde olup olmadığını gösterir.  Alternatif tıp alanında karşımıza çıkan çoğu kişi, bu konunun uzmanı olduğunu söyleyebilir.  Kısırlık konusunda kesin çözüm önerileri ortaya koyabilir. Bu tip ilanlar, çaresiz durumdaki çiftler için umut olabilmektedir. Bu tip asılsız çözüm önerilerine kulak asmamak gerekir.

Çiftler eğer daha önce kemoterapi görmüşse bu durumu doktorla paylaşmalıdır. Çünkü doktorlar bu bilgiden hareketle bir tedavi planı geliştirir. Erkekler, yakın zaman öncesinde ağırlık içeren sporları bırakmalı, çift yine yanı şekilde tedaviye doğru cinsel birleşmeden uzaklaşmalıdır. Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıkları da tedavi sürecinde terk etmek önem teşkil etmektedir.

Categories:

novafertil

2 thoughts on “Tüp Bebek Tedavisinden Önce Çiftler Nelere Dikkat Etmeli”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir