Tüp Bebek Tedavisine Ne Kadar Ara Vermek Gerekir?

Tüp bebek tedavisi maddi ve manevi olarak çiftleri zorlayabildiği gibi özellikle başarısız denemeler sonrasında tekrarlanma aşamasında pek çok soru işareti bulunmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisine Ne Kadar Ara Vermek Gerekir?

Bu tür durumlarda çiftlerin güvendiği uzman tarafından yönlendirilmesi en uygunu olacaktır. Zira bazı çiftlerde 2-3 aylık süre sonrasında yeniden tüp bebek çalışması yapılabilse de bazı çiftlerde çok daha uzun bir süre beklenmesi gerekebilir. Bu nedenle uzman tarafından yapılacak bir çalışma sonrasında mevcut durumun uygun olup olmadığı ve bir sonraki tedavi için en ideal tarihin ne zaman olduğu belirlenebilir. Bu aşama sonrasında ise çiftler yeniden tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak adına tedaviye başlayabilir.

En İdeal Aralık Ne Kadar?

Tüp bebek tedavisinde, iki tedavi arasındaki en ideal süre 2-3 aydır. Fakat bu durum tüm şartlar normal olduğu takdirde geçerlidir. Özellikle kadınlarda kist gibi özel oluşumlar tespit edilmişse bu konuda tedavi başlayacağından dolayı ancak tedavi bittikten sonra tüp bebek tedavisine geçiş yapılabilir. Kist gibi pek çok problemin teşhis edilmesi söz konusu olduğundan dolayı da çiftlerin bu aşamada uzman tarafından verilecek tedavilere göre yeniden tüp bebek için uygun hale gelmesi mümkün olur. Tüp tıkanıklığı ya da bir önceki başarısız operasyonun durumuna göre uzman doktorlar çift için en iyi kararı verecektir.

Categories:

novafertil

1 thought on “Tüp Bebek Tedavisine Ne Kadar Ara Vermek Gerekir?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir